رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران درباره تغییرات طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۰ توضیح داد.

طرح ترافيك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمد علیخانی در پاسخ به این سوال که طرح ترافیک برای سال ۱۴۰۰ چه تغییراتی خواهد داشت و نظر شورای شهر تهران در مورد این تغییرات تاکنون چگونه بوده است، گفت: هر آنچه مربوط به محدودیت‌های ترافیکی است نظیر تعیین محدوده طرح ترافیک، ساعات ممنوعیت، روزهای اجرای آن و وسعت اجرای آن بر عهده شورای ترافیک تهران است و شورای شهر در این رابطه هیچ نقشی ندارد. شورای اسلامی شهر تهران فقط می‌تواند نرخ عوارض آن را مصوب کند. لذا در مورد جزئیات تغییرات طرح ترافیک باید از اعضای شورای ترافیک شهر تهران سؤال شود. البته به نظر می‌رسد طرح ترافیک با توجه به شرایط کرونایی، برای سال آینده هم به همین صورت اجرا شود که بر اساس آن افراد می‌توانند تا قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح رایگان وارد محدوده طرح شوند و بعد از ظهر نیز یک خروج رایگان از طرح داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران درباره اینکه نرخ طرح ترافیک در سال ۱۴۰۰ چگونه تغییر خواهد کرد، نیز گفت: همزمان با تعیین بودجه ۱۴۰۰ شهرداری که اکنون در دست بررسی است، تغییر نرخ طرح ترافیک نیز بین ۲۰ تا ۲۵ درصد پیش‌بینی شده که این میزان در مقایسه با تورم سالانه کشور بین ۴۰ تا ۵۰ درصد رقم زیادی نیست. درآمد شهرداری از طرح ترافیک به دلیل شرایط کرونا و عدم اجرای کامل طرح ترافیک کاهش یافته است ولی با این وجود چون سلامت مردم در اولویت است ما هم موافق این کاهش ساعت طرح ترافیک هستیم.

کد خبر 587420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
    2 0
    رقم زیادی برای شما نیست چون شاید حقوقتون زیر 10 میلیون نباشه. احتمالا خبر دارید حقوق زیر 10 میلیون، فقیر محسوب می شوند. بنابراین این افزایش مقدار هم برای بسیاری از مردم، خیلی زیاد هست.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار