۲ کانون جدید بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان سقز استان کردستان شناسایی و طیور آن پس از تایید آزمایش‌ها بلافاصله معدوم‌ شد.

آنفلوآنزا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رییس شبکه دامپزشکی سقز پنجشنبه ۷ اسفند گفت: ۲ کانون جدید این بیماری در  روستاهای "خوشه‌دره فیض‌الله‌بیگی" و "شمسه" بود، در این راستا ۳۵۰ میلیون ریال غرامت به روستاییانی بابا معدوم سازی طیور آنان پرداخت شد.

 علی باباییان افزود: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهار روستای سقز شناسایی شده است، پس از آزمایش‌ها در خصوص وجود این بیماری، تمامی طیور موجود در این روستاها معدوم سازی و عملیات ضدعفونی منازل بطور کامل انجام شده است.

وی یکی از راه‌های انتقال بیماری آنفلوآنزا را پرنده های زنده اعلام کرد و گفت: مردم از خرید مرغ زنده که هیچگونه نظارت بهداشتی بر کشتار آن وجود ندارد و کامل غیر بهداشتی است امتناع کنند و از مرغ‌های پرکنده که در کشتارگاه‌های مجاز و بصورت کاملا بهداشتی و با نظارت پزشک دامپزشکی و ناظر بهداشتی کشتار می‌شود خریداری کنند.

رییس شبکه دامپزشکی سقز از روستاییان خواست هر گونه تلفات طیور را به سامانه پیغام‌گیر ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی کردستان یا با شماره ۰۸۷۳۶۲۲۲۶۰۵  شبکه دامپزشکی شهرستان سقز تماس حاصل کنند و علاوه بر این مرغداران ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای را رعایت کنند تا این بیماری شیوع پیدا نکند.

کد خبر 587263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فرزاد IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
    0 0
    بِسْم ِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْم ِ _______________________ 1-رود خانه ی زاینده رود اصفهان باید از خشکی بودن نجات داده شود و اب دار بشود. 2- از ورود پس اب ها به فضا های سبز و غیره باید جلوگیری بشود تا درختان و پرنده گان اذیت نشوند. 3- حوض و فواره های اصفهان باید اب دار بشوند ( اب نما ها باید فعال بشوند.) تا اب و هوا خوب بشود و الودگی اب - هوا - صدا نداشته باشیم. 4- راهبندان ها و ترافیک در معابر عبدالرزاق .....اصفهان باید ازاد سازی بشوند.تا الودگی اب - هوا - صدا نداشته باشیم.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار