امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: مشکل سراوان مدیریت نادرست است؛ حتی مسئولان کشوری هم در سفر به استان فقط به چابهار می‌روند. مردم این بی‌توجهی را می‌فهمند و درد آنها هم از همین بی‌توجهی‌ها است.

امام جمعه سراوان

همشهری‌آنلاین - سیده‌زهرا عباسی: چند روز از ناآرامی‌های شهرستان سراوان در استان سیستان‌وبلوچستان (تجمع سوخت‌بران محلی) می‌گذرد. حالا به گفته اهالی منطقه اوضاع نسبتا آرام شده، اما به اعتقاد امام جمعه اهل سنت سراوان برای تکرار نشدن چنین اتفاقاتی باید به دنبال ریشه‌یابی مشکلات بود.  

مولانا سیدعبدالصمد ساداتی مهم‌ترین مشکل شهرستان سراوان و اهالی این منطقه مرزی را بیکاری می‌داند و به همشهری می‌گوید: «در اتفاقی که روزهای گذشته رخ داد، هم مردم حق دارند و هم نیروهای امنیتی که به دنبال ایجاد آرامش هستند، اما باید به دنبال رفع علت مشکلات باشیم.» 

او با بیان اینکه شهرستان سراوان با وجود امتیاز مرز و وسعت زیاد در جنوب شرقی ایران، محرومیت‌های زیادی دارد، می‌افزاید: «کوهک سراوان یک بازارچه مرزی دارد که رسمی نیست و گمرک ندارد در حالی که نزدیک‌ترین مسیر به پاکستان و کراچی است و می‌تواند محل ترانزیت مسافر و کالا باشد و در صورت رسمی شدن به اشتغال‌زایی در منطقه کمک کند.» 

مولانا ساداتی معتقد است نباید در ناآرامی‌های اخیر مردم و نیروهای امنیتی را ملامت کرد، زیرا سراوان با وجود ظرفیت‌های خوب و بودجه نسبتا مناسبی که به آن اختصاص یافت، مدیریت درستی نداشته است و همین مساله موجب شده نه از بودجه و نه از ظرفیت‌های این شهرستان استفاده درست شود. 

امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ادامه می‌دهد: «مشکل سراوان مدیریت نادرست است. حتی مسئولان کشوری هم در سفر به استان فقط به چابهار می‌روند. مردم این بی‌توجهی را می‌فهمند و درد آنها هم از همین بی‌توجهی‌هاست. مردم انتظار دارند مسئولان حداقل بیایند با آن‌ها رو در رو درباره مشکلات صحبت کنند.» 

او بار دیگر تاکید می‌کند سراوان که تا همین شب گذشته درگیر برخی ناآرامی‌ها بود به آرامش نسبی رسیده است و به مردم هم توصیه‌شده آرامش خود را حفظ کنند تا از این شرایط بهره‌برداری سوء نشود.

کد خبر 587259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 13
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • علی IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  16 0
  کیه نداند فقط و فقط بندر چابهار در امر ترانزیت برای دولت مهم است و در مبحث اشتغال و رفع محرومیت دولتهای گذشته و حال تلاش چندانی به تناسب عمق فاجعه محرومیت در استان هیچ اقدامات اساسی و ریشه ای انجام نداده اند بیایند به مردم گزارش دهند کدام طرحهای کلان اقتصادی برای اشتغال علیرغم مواهب طبیعی سرشار استان صورت گرفته بستن مرز در سیستان بدون توجه به معیشت شان که خشکسالی پی در پی را متحمل می شود و یا بلوچستان که خود سرشار از امکانات طبیعی چون دریا فصول مناسب برای ترویج گردشگری با مواهب و جاذبه های طبیعی وجود معادن متعدد که از ذکر اسم برخی بدلیل حساسیت جهانی مغذورم معادن طلا و مس سنگهای مرغوب تزئینی تجارت بدلیل مرز دسترسی آبهای آزاد و از همه مهمتر همجواری با دو کشور فقیر سطح فقر را در استان می افزاید آیا تا بحال جهت رفع فقر اقدامی مناسب اندیشه شده بیشتر درصد بیکاری فقط در استان بیشتر زادو ولد در این استان این ها شاخصه های بسیار بدی است که امنیت را در استان هر ازگاهی مورد خدشه می کند و مسئولین کشوری توجه چندانی به آنها ندارند و این نگرش برای استانی که شرایطش به سبب تحریک دشمنان وجود داردبسیاربد است
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  15 1
  دولت باید سریع برای رفع بیکاری کاری کند....ایران فقط تهران نیست..به همه جا مساوی باید رسیدگی شود
 • محسن‌ IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  20 0
  این مدیران میدونند حق با مردمه چرا زور میگند بالاخره وقتی آرامش برگشت طاقت دارین جوابگو باشین ‌؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار