اتحادیه آرامستان‌های کشور در پی مصاحبه وزیر بهداشت در خصوص پروتکل‌شکنان و استفاده از عبارات غیرمنصفانه در خصوص پرسنل خدوم آرامستان‌ها، بیانیه‌ای صادر کرد.

بهشت زهرا در زمانه كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، متن بیانیه اتحادیه آرامستان‌های کشور به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر نمکی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سلام علیکم؛ 

بیش از یکسال از شیوع ویروس منحوس کرونا در دنیا و به‌خصوص کشور عزیزمان می‌گذرد و در این مدت همه تلاشگران عرصه درمان با پیشگامی جنابعالی بیشترین تلاش خود را معطوف نجات جان مردم نموده‌اید و زحمات فوق‌العاده را در این مدت متحمل شدید که چه بسا با هیچ چیز قابل جبران نباشد و در این راه عده‌ای از همکاران شما جان خود را فدای سلامت هموطنان‌مان نمودند که ان شاالله عند ربهم یرزقون خواهند بود.

اما در عین تعظیم و خضوع در برابر این حرکت بزرگ کادر درمان، نباید از زحمات مضاعفی که امسال بیش از همیشه بر دوش پرسنل آرامستان‌ها تحمیل شد، غافل شویم.

جهادگران خاموشی که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و هیچ‌گاه در کانون رسیدگی نبودند و در این بحران کرونا نیز خدمات آن‌ها غالبا نادیده گرفته شده است؛ در حالی که از مدیران ارشد کشوری حداقل انتظار همراهی و همدلی با این افراد می‌رود، لیکن اگر اقدامی برای دلجویی از این قشر زحمتکش صورت نمی‌گیرد، استفاده از عباراتی غیرمنصفانه و خارج شان در قبال خدمات تطهیرکنندگان و غسالان آرامستان‌ها و نیروهای جهادی این راه نهایت کم‌لطفی است.

همانگونه که مستحضرید عمل شرعی تغسیل اموات یک واجب کفایی است و عمل‌شان از این جهت مانند رزمندگان دلاور جبهه‌ها است و این قشر شریف با تقبل انجام این کار و لطمات زیاد روحی و جسمی که در طول سالیان بر آن‌ها تحمیل شده، باری عظیم از دوش جامعه برداشته‌اند و استفاده از کلمات غیرمنصفانه و سبک باعث رنجش و دل‌شکستگی بیشتر برای آنان خواهد شد.

امید است هر چه سریع‌تر با دلجویی از این قشر زحمتکش موجب بر طرف شدن آزردگی‌خاطر این بخش از جامعه تلاشگر آرامستان‌ها شوید. 

حسین مهدوی دامغانی 

سرپرست اتحادیه آرامستان‌های کشور»

کد خبر 586826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار