شهردار منطقه ۲۲ تهران، نبود سیستم فاضلاب‌کشی در غربی‌ترین منطقه پایتخت و ورود فاضلاب خانگی شهرک‌های شمالی بزرگراه شهید همت به انهار آب این منطقه را بزرگ‌ترین مشکل منطقه خواند.

فاضلاب

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۲۲ تهران، در این باره گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات زیست‌محیطی منطقه ۲۲ با توجه به دارا بودن استانداردهای شهری دنیا، نبود سیستم فاضلاب است و از سوی دیگر در شهرک‌های مسکونی این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی احداث چاه فاضلاب ممکن نیست و باید از سیستم سپتیک (مخزن جمع‌آوری فاضلاب) استفاده کرد که متأسفانه انبوه‌سازان مسکن نیز آن طور که باید در سالیان گذشته این سیستم را در پروژه‌ها طراحی نکرده‌اند و موجب سرریز آب فاضلاب خانگی به نهرهای معابر این منطقه شده است.

رحمان‌زاده عنوان کرد: آب فاضلاب خانگی شهرک‌های شمالی بزرگراه شهید همت وارد نهر آب معابر این منطقه می‌شود و در نهایت در بلوار شهید جوزانی در شمال محدوده دریاچه شهدای خلیج فارس در زمین‌های بایر رها می‌شود و این محدوده تبدیل به یک برکه آب فاضلاب شده است که مشکلات زیست‌محیطی بسیار زیادی را برای شهروندان منطقه ۲۲ به وجود آورده است.

شهردار منطقه ۲۲ تهران خاطرنشان کرد: موضوع رها شدن آب فاضلاب خانگی در معابر در فصل بهار و تابستان به دلیل شرایط گرمای هوا وضعیت نامطلوب‌تری به خود ایجاد می‌کند؛ این در حالی است که منطقه ۲۲ به عنوان قطب گردشگری تهران تعریف شده و این منطقه از کلانشهر پایتخت، هوای پاک‌تری نسبت به دیگر مناطق برخوردار است و انتظار شهروندان و شهرداری این است که شرکت فاضلاب به شکل ویژه به این موضوع ورود پیدا کند و این مشکل را برطرف کند.

وی یادآور شد: شهرداری همواره در اجرای پروژه‌های خدماتی در کنار نهادهای خدمات‌رسان بوده است، از همین رو شهرداری این آمادگی را دارد که با تعامل با شرکت فاضلاب این مشکل را برطرف کند.

در ادامه این جلسه محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از وضعیت نامطلوب رها شدن آب فاضلاب خانگی شهرک‌های شمالی بزرگراه شهید همت به معابر ابراز تعجب کرد و خواستار برطرف شدن هر چه سریع‌تر این مشکل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این جلسه عنوان کرد: این که شهرداری منطقه ۲۲ این موضوع را پیگیری و مطرح کرده است، نشان می‌دهد که به موضوع شهری و مشکلات زیست محیطی ساکنان تهرانی توجه دارد و حتماً شرکت آب و فاضلاب استان تهران این موضوع را بررسی می‌کند تا هر چه سریع‌تر این معضل برطرف شود.

وی ادامه داد: تصفیه‌خانه فیروز بهرام مناطق غرب تهران از جمله منطقه ۲۲ را پوشش می‌دهد و در صورت راه‌اندازی کامل فاضلاب‌کشی در این منطقه شاهد برطرف شدن این مشکل خواهیم بود.

در پایان این جلسه، شهردار منطقه ۲۲ تهران به همراه معاونان و مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان تهران و مدیران این مجموعه از وضعیت رها شدن آب فاضلاب شهرک‌های شمالی در نهر معابر منطقه و برکه ایجاد شده فاضلاب بازدید کردند.

کد خبر 586571
منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار