رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از آغاز فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان علیه کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی ایران به دستور وزیر بهداشت خبر داد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور دیشب در صفحه توییتر خود نوشت: «پس از ارزیابی مطلوب فاز اول، به دستور وزیر بهداشت، فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان و مدافعان سلامت علیه کووید ۱۹ این بار با واکسیناسیون ۱۰۰ هزار نفر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور کلید خورد.»

واکسیناسیون کرونا در کشور از روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ با تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها و به وسیله واکسن کرونای روسی «اسپوتنیک وی» آغاز شده است. تاکنون دو محموله واکسن کرونای روسی وارد کشور شده و به گفته وزیر بهداشت در هفته‌های آتی، ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم چینی وارد خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از گروه‌های آسیب پذیر شامل کادر بهداشت و درمان و سالمندان تا پیش از نوروز ۱۴۰۰ در کشور واکسینه خواهند شد. واکسیناسیون کرونا در ایران بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید-۱۹ مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بر اساس اولویت‌های اعلام‌شده در این سند انجام می‌شود.

کد خبر 586506

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha