رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از آغاز فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان علیه کووید-۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی ایران به دستور وزیر بهداشت خبر داد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور دیشب در صفحه توییتر خود نوشت: «پس از ارزیابی مطلوب فاز اول، به دستور وزیر بهداشت، فاز دوم واکسیناسیون کادر درمان و مدافعان سلامت علیه کووید ۱۹ این بار با واکسیناسیون ۱۰۰ هزار نفر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی سراسر کشور کلید خورد.»

واکسیناسیون کرونا در کشور از روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ با تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها و به وسیله واکسن کرونای روسی «اسپوتنیک وی» آغاز شده است. تاکنون دو محموله واکسن کرونای روسی وارد کشور شده و به گفته وزیر بهداشت در هفته‌های آتی، ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم چینی وارد خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از گروه‌های آسیب پذیر شامل کادر بهداشت و درمان و سالمندان تا پیش از نوروز ۱۴۰۰ در کشور واکسینه خواهند شد. واکسیناسیون کرونا در ایران بر اساس سند ملی واکسیناسیون کووید-۱۹ مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بر اساس اولویت‌های اعلام‌شده در این سند انجام می‌شود.

کد خبر 586506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار