یک وکیل دادگستری درباره قانونی بودن یا نبودن تعیین ارز دیجیتال بیت‌کوین به عنوان مهریه توضیح داد.

بیت کوین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،چند روزی‌ است که خبر تعیین یکی از ارزهای دیجیتال بیت‌کوین به عنوان مهریه در فضای مجازی دست به دست می‌شود. خبری که عده‌ای درباره آن با عنوان موضوعی طنزآمیز و عده‌ای دیگر تحت عنوان موضوعی غیرقانونی و غیر عرفی صحبت کرده‌اند. 

ماجرا این است که زوج و زوجه در سند ازدواج خود بیت کوین را به عنوان مهریه تعیین کرده‌اند و همین سند ازدواج نگاه‌ها را به خود جلب کرده است.  البته درباره اینکه آیا بیت‌کوین می‌تواند به عنوان مهریه انتخاب شود یا نه، سوالات بسیاری وجود دارد که با پاسخی حقوقی به آن ها می‌توان بسیاری از چالش‌ها را برطرف کرد. 

مهدی عزیزاده قصاب وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان و در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان بیت کوین را به عنوان مهریه قرار داد یا خیر، گفت: بر اساس قانون هر چیزی که مالیت داشته باشد، می‌تواند به عنوان مهریه تعیین شود. 

وی بیان کرد: در قانون مدنی گفته شده هر چیزی را که مالیت داشته و قابل تملک نیز باشد، می‌توان مهر قرار داد و به همین دلیل تعیین بیت کوین به عنوان مهریه مشکلی ندارد. 

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا بیت‌کوین مبنایی غیرشرعی یا غیرعرفی دارد یا خیر، اظهار کرد: شرع انتخاب بیت‌کوین را ممنوع نکرده است و می‌تواند به عنوان مهریه انتخاب شود.

کد خبر 586297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار