دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
۰ نفر

«فیکوس بنجامین» یکی از گیاهان آپارتمانی در سازش با محیط مکان‌های سرپوشیده است. در واقع گیاهی بسیار پر طرفدار برای نگهداری در خانه‌ها و شرکت‌ها به شمار می‌آید.

تولد يك محله

فیکوس در بیرون از خانه تا ۱۵‌متر هم می‌تواند رشد کند، اما در فضای خانه رشد کمتری دارد.  

شرایط نگهداری: 
نور: باید روشن‌ترین قسمت خانه را برای قرار دادن گلدان بنجامین انتخاب شود. درعین حال نباید آفتاب مستقیم و شدید به گیاه برسد. در صورت قرار دادن گیاه در آفتاب شدید، به‌ویژه اگر فضای خانه به اندازه کافی مرطوب نباشد، برگ‌های گیاه قهوه‌ای و سوخته می‌شوند. در زمستان باید گیاه را در نقاط گرم‌تر خانه قرار داد.  
آبیاری: گیاه را باید زمانی آبیاری کرد که خاک خشک شده باشد. آبیاری بیش از حد می‌تواند مشکلات جدی به وجود بیاورد. در فصول رشد (بهار و تابستان) گیاه به‌طور منظم نیاز به آبیاری دارد اما از مرطوب کردن مکرر خاک باید اجتناب کرد. در زمستان و پاییز میزان آبیاری و دفعات آن باید کاهش یاید.  
دما: دمای ایده‌آل برای بنجامین، بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است. فیکوس نوسانات دمایی را دوست ندارد و هم‌چنین در دماهای سرد شروع به ریختن برگ‌هایش می‌کند.  
رطوبت: چون بنجامین بیشتر بومی مناطق استوایی است، در هوای اندکی مرطوب، رشد بهتری دارد. در صورت نرسیدن رطوبت مناسب، گیاه شروع به ریزش برگ‌هایش می‌کند.  
کود دهی: از اواخر بهار تا اوایل پاییز می‌توان بنجامین را هر ۲ تا ۴ هفته یکبار کود داد تا برای رشد و برگ دهی تشویق شود.  
تعویض گلدان: فیکوس هر چند سال یکبار نیاز به تعویض گلدان و انتقال به گلدان بزرگ‌تر دارد. در غیراین صورت ریشه‌ها از گلدان کوچک بیرون می‌زنند و رشد گیاه دچار اشکال می‌شود.  
نوشین برزگری‌ـ کارشناس گل و گیاه 

کد خبر 586222

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دروازه طهرون

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha