بیت‌کوین در روزهای اخیر در حال ثبت رکوردهای متوالی بوده و حالا در آستانه ورود به ۵۰ هزار دلار قرار دارد اما زمانی تنها ۱۰ سنت قیمت داشته است.

بيت‌كوين و دلار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،  این ارز اگرچه نوسانات بسیار شدیدی داشته اما یک گزینه خوب سرمایه‌گذاری بوده است. دنیل پولوتسکی - مدیر شرکت کوین فلیپ گفت: در یک دهه اخیر هیچ دارایی دیگری مثل بیت‌کوین (پربازده) نبوده است.

سی ان بی سی نوشت: در اکتبر ۲۰۱۰ می‌شد با ۱۰۰ دلار با توجه به قیمت ۱۰ سنتی آن، ۱۰۰۰ بیت‌کوین خرید. این ۱۰۰۰ بیت‌کوین در حال حاضر ۴۸ میلیون دلار ارزش دارد. البته این را هم نباید فراموش کرد که خیلی از افراد هم تمام یا بخش بزرگی از سرمایه خود را در این بازار از دست دادند: در سال ۲۰۱۷ بیت‌کوین از ۲۰ هزار دلار به تنها ۵۰۰۰ دلار رسید و این سناریو ممکن است حالا هم اتفاق بیافتد. اصلی‌ترین دلیل مخالفان با بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی هم همین نوسانات بالای آن‌ها است که برای سرمایه‌گذاران مبتدی بسیار خطرناک خواهد بود.

به گفته پولوتسکی تعداد کسانی که در سال اولیه بیت‌کوین وارد این بازار شدند و دارایی خود را پس‌انداز کردند خیلی کم است و به همین دلیل تعداد افراد میلیونر شده از بیت‌کوین هم احتمالا خیلی زیاد نیست.

مایک نووگارتس- مدیر موسسه گلکسی دیجیتال پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت‌کوین امسال به ۶۰ هزار دلار هم برسد. با این حال او هشدار داده است که در بازار ارزهای دیجیتالی هیچ چیز قطعی نیست و سرمایه‌گذاران باید خود را آماد مواجهه با هر چیزی کنند.

در حال حاضر و با بالا گرفتن تب ارزهای دیجیتالی، غول‌های مالی جهان در حال ورود به این بازار هستند: مسترکارت که بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در جهان محسوب می‌شود اعلام کرده است تا پایان امسال امکان افزوده شدن ارزهای دیجیتالی به شبکه خود را فراهم می‌کند.

کد خبر 585082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار