۱۳ عضو کابینه این هفته با حضور در جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس به سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی پاسخ می‌دهند.

مجلس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از  ایرنا، این هفته محمدجواد ظریف، امیر حاتمی، فرهاد دژپسند، سیدمحمود علوی، سعید نمکی، محسن حاجی‌میرزایی، رضا اردکانیان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، علیرضا رزم‌حسینی، سیدکاظم خاوازی و محمد شریعتمداری، منصور غلامی و محمد اسلامی با حضور در  جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهند بود.  

 بر این اساس محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، روز یکشنبه به منظور بررسی تدابیر و اقدامات انجام‌شده در خصوص بازگشت شرکای برجامی به برجام در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می‌یابد. سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، روز سه‌شنبه به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان مهمان این کمیسیون خواهد بود.

کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس روز سه‌شنبه رسیدگی به طرح اصلاح و الحاق موادی به قانون نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان را با حضور رئیس کمیته بررسی‌کننده و کارشناس مرکز پژوهش‌ها بررسی می‌کند.

 همچنین کمیسیون اصل ۹۰ بررسی لایحه قانون اعمال نظارت مجلس شورای اسلامی بر مصوبات شورای عالی کشور در اصل ۹۰ و لایحه اصلاح ماده ۳ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان (هدایایی شغلی) در اصل ۹۰ را در دستور کار دارد.

 روز دوشنبه منصور غلامی (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) و محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) جهت پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون آموزش حضور می‌یابد. شریعتمداری دوشنبه همچنین برای پاسخ به سوالات برخی نمایندگان در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کند.

علیرضا رزم‌حسینی (وزیر صنعت و معدن) روز دوشنبه برای پاسخ به سوال برخی نمایندگان در کمیسیون اقتصادی حضور پیدا می‌کند و  رحمانی‌فضلی (وزیر کشور) روز سه‌شنبه برای پاسخگویی به سوالات  تعدادی از نمایندگان در کمیسیون امور داخلی کشور و شورا حضور می‌یابد.

 کمیسیون انرژی مجلس این هفته روز یکشنبه طرح الزامات اجرای توزیع و عرضه سوخت (سی‌ان‌جی) در کشور را بررسی می‌کند.

  کمیسیون برنامه و بودجه هم طرح حمایت از خیرین سلامت و لایحه تامین قیر برای پروژه‌های راهسازی استانی و روستایی را در دستور کار دارد.

وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش هم با حضور در جلسات کمیسیون بهداشت پاسخگوی نمایندگان خواهند بود.

 این در حالی است که طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک روز یکشنبه در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می‌شود.

 کمیسیون عمران لایحه مشارکت عمومی و خصوصی را بررسی می‌کند و درخواست تحقیق و تفحص از آزادراه اصفهان - شیراز را با دعوت از وزرای دفاع راه و شهرسازی برگزار می‌کند. این کمیسیون روز سه‌شنبه هم با دعوت از وزیر صنعت، معدن و تجارت و  وزیر امور اقتصادی و دارایی موضوع توزیع مصالح ساختمانی و قیمت آن را بررسی می‌کند.

کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس روز سه‌شنبه بررسی طرح حمایت از مالکیت صنعتی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات و اموال غیرمنقول داده‌شده از شورای نگهبان را بررسی خواهد کرد.

 سیدکاظم خاوازی (وزیر جهاد و کشاورزی) و رضا اردکانیان (وزیر نیرو) هم این هفته مهمان کمیسیون کشاورزی خواهند بود تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

 محمد شریعتمداری هم روز دوشنبه در کمیسیون اجتماعی پاسخگوی سوالات نمایندگان خواهد بود.

کد خبر 584776

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجلس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha