یک پایگاه آمریکایی نوشت که اصلاحات ولیعهد سعودی در حد ادعاست و سرکوبی که او در عربستان آغاز کرده، در تاریخ این کشور بی‌سابقه است.

بن سلمان

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر، در گزارشی به سیاست‌ها و اقدامات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پرداخت و نوشت که وی در ظاهر برای انجام اصلاحات تلاش می‌کند، اما در حقیقیت بیش از پیش دست به سرکوب می‌زند.

به نوشته این وبسایت، ولی‌عهد سعودی با بازداشت‌های گسترده، تمامی مخالفانش را در داخل ساکت کرده است و همزمان ارتش سایبری وی در فضای مجازی مشغول هستند و به جاسوسی از فعالان عربستانی می‌پردازند و در صورت لزوم نیز به مخالفان حمله می‌کنند و حجم سرکوب مخالفان در دوره بن سلمان در تاریخ عربستان سابقه ندارد.

طبق این گزارش، واقعیت موجود در عربستان، تمامی تلاش‌های محمد بن سلمان برای ترسیم چهره مطبوع و مثبت از خود در انظار جهانی را به شکست کشانده است و حاکمان سعودی همچنان دست به سرکوب آزادی‌ها و صدور حکم زندان برای فعالان حقوق بشری می‌کنند.

«سارا لیا ویتسن» مدیر اجرایی سازمان حقوق بشری «اکنون، دموکراسی برای جهان عرب» نیز در صفحه توئیتر خود، خطاب به ولی‌عهد سعودی نوشته است: «تو را در دادگاه خواهیم دید.»

روزنامه «تایمز» انگلیس نیز روز گذشته نوشت که «سعد الجبری» مقام سابق سازمان اطلاعات سعودی گفته است که چند روز پیش از کشته شدن «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در استانبول، مقامات سعودی تلاش کرده‌اند دختر او را نیز به کنسولگری ریاض در استانبول بکشانند.

کد خبر 584170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار