رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی لرستان در ارتباط با حاشیه‌های پیش‌آمده در مورد بازگشت به خدمت ۳۰ معلم اعلام کرد که این افراد درخواست استمرار آموزش داده‌اند و پست‌های مدیریتی آنان به علت اینکه در اواسط سال تحصیلی بازنشسته شده‌اند همچون روال سال‌های گذشته تا پایان خردادماه اعتبار دارد و پس از آن فقط به امر آموزش خواهند پرداخت.

استثنایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، در روزهای گذشته تعدادی از معلمان مدارس استثنایی استان مدعی شدند که مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان در اقدامی به نظر غیرقانونی دستور بازگشت به کار بیش از ۳۰ نفر از کارکنان سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی لرستان را صادر کرده است.

آن‌ها معتقدند این افراد با توجه به تکلیف سازمان بازنشسته شده‌اند و حتی پاداش پایان خدمت آن‌ها نیز واریز شده است اما برای بهره‌مندی از افزایش حقوق و نظام رتبه‌بندی در سال آینده در جایگاه خود باقی‌ مانده‌اند و این امر مصداق تضییع آشکار حقوق بیت‌المال است.

 رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان لرستان در ارتباط با این موضوع اظهار کرد: معلمانی که در مدارس استثنایی فعالیت می‌کنند پس از ۲۵ سال بازنشسته می‌شوند اما با توجه به قانون آن‌ها می‌توانند در صورت پر کردن تقاضای استمرار تا ۳۵ سال نیز در حوزه آموزش مشغول به فعالیت باشند.

امیر اسماعیلی افزود: در حال حاضر در وزارت آموزش‌وپرورش با مشکل کمبود معلم روبرو هستیم، همین موضوع باعث شده که این وزارت خانه با درخواست استمرار معلمانی که خواهان ادامه آموزش دانش آموزان هستند موافقت کند البته این افراد پس از نوشتن تقاضای استمرار دیگر پاداش بازنشستگی دریافت نمی‌کنند.

وی بیان کرد: مدارس استثنایی استان لرستان دارای ۶۰۰ معلم است که امسال ۶۱ نفر از این افراد بازنشسته شده‌اند. از این تعداد ۳۴ نفر خواهان استمرار فعالیت در این سازمان بودند، اداره آموزش پرورش لرستان با این موضوع موافقت کرده و این افراد در حال حاضر در مدارس استثنایی استان به آموزش مشغول هستند.

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان لرستان با عنوان علت اصلی حواشی پیش‌آمده در این اداره، خاطرنشان کرد: افرادی که خواهان استمرار فعالیت در آموزش‌وپرورش هستند فقط باید به آموزش مشغول باشند و حق داشتن پست‌های مدیریتی را ندارند اما با توجه به اینکه زمان بازنشستگی بسیاری از این افراد در اواسط سال تحصیلی است برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در این مدارس آن‌ها تا پایان سال تحصیلی در جایگاه‌های معاونی و مدیریت باقی می‌مانند که این امر در تمامی سال‌های فعالیت وزارت آموزش و پرورش مسبوق به سابقه است.

اسماعیلی گفت: افرادی که تقاضای استمرار داده‌اند و در حال حاضر دارای مقام معاونت یا مدیریت هستند پس از پایان سال تحصیلی فعلی به امر آموزش می‌پردازند.

کد خبر 584033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار