وهاب‎زاده، مشاور وزیر بهداشت در توییتی نوشت: امروز هیئتی از وزارت بهداشت وارد مسکو شده و قرار است بعد از مذاکرات، توافقنامه همکاری مشترک برای تولید واکسن در ایران، نهایی شود. ایران تنها کشور منطقه است که ظرفیت و امکان تولید این واکسن را دارد.

وهاب زاده - تولید واکسن روسی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین؛ همچنین رییس سازمان غذا و دارو در جریان سفر به مسکو، با اشاره به ظرفیتهای ایران و روسیه در زمینه تامین دارو و واکسن، گفت: باتوجه به همکاری هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از نیازهای پزشکی و دارویی کشور را رفع کنیم.

محمدرضا شانه ساز روز یکشنبه در بدو ورود به مسکو جهت دیدار با مقامات روسی گفت: دو طرف ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه تامین دارو و انواع واکسن دارند و باتوجه به همکاری هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از نیازهای پزشکی و دارویی کشور را رفع کنیم.

وی تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته قرار است ظرفیت های بالقوه و متقابل در این عرصه را به صورت همکاری های بالفعل تبدیل کنیم.

بنابر اعلام سفارت ایران در روسیه، شانه ساز افزود: ایران ظرفیت های زیادی در تولید واکسن دارد و از دانش روسیه هم استفاده کردیم تا بتوانیم ضمن صادرات، زمینه تقویت تکنولوژی دارویی را نیز فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می شود، اظهار کرد: با فعال کردن بخش خصوصی، تلاش داریم که  نیازهای کامل دارویی کشور را تامین کنیم.

کد خبر 583743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار