مقامات بهداشتی بریتانیا می‌گویند بعید می‌دانند بتوان شیوع کرونا با دو تزریق واکسن برای فرد در این کشور به پایان رساند.

vaccine

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز وزیر واکسیناسیون بریتانیا روز یکشنبه ۱۹ بهمن گفت تزریق واکسن یادآور برای کرونا در پاییز و سپس واکسیناسیون سالانه برای آن بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

این سخنان در هنگامی گفته می‌شود که کشورها در رویارویی با گونه‌ها یا واریانت‌های جدید کروناویروس تلاش‌های واکسیناسیون‌شان را سرعت بخشیده‌اند.

بریتانیا تاکنون ۱۱.۵ میلیون دوز اول اکسن‌های کووید-۱۹ را تزریق کرده است و در مسیر رسیدن به هدف واکسینه کردن همه افراد با بیشترین آسیب‌پذیری نسبت به ویروس کرونا تا میانه ماه فوریه (اواخر بهمن) در این کشور است.

در میان واریانت‌ها یا گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا آنچه بیش از همه کارشناسان بهداشت عمومی را نگران کرده است، واریانت‌های بریتانیایی، آفریقای جنوبی و برزیلی هستند که به نظر می‌رسد سریع‌تر از گونه‌های دیگر ویروس انتشار پیدا می‌کنند.

نادهیم ززهاوی، وزیر اجرای واکسیناسیون در مصاحبه‌ای تلویزیونی با بی‌بی‌سی گفت: «به احتمال بسیار زیاد ما نیاز به واکسیناسیون سالانه یا زدن واکسن یادآور برای محافظت افراد در برابر کرونا خواهیم بود و بعد از آن هم مانند آنفلوآنزا نیاز بر حسب واریانتی از کروناویروس که در آن سال در در دنیا شایع است، نیاز به واکسیناسیون‌های سالانه‌ منظم وجود خواهد شد.»

شرکت آسترازنکا روز شنبه اعلام کرد براساس داده‌های اولیه یک کارآزمایی واکسن کرونایش که با همکاری دانشگاه آکسفورد ساخته است، محافظت محدودی در برابر بیماری ملایم ناشی از واریانت آفریقای جنوبی کروناویروس ایجاد می‌کند.

کد خبر 583681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار