غلامرضا حاج‌محمدی، استاد شاخص موسیقی استان سمنان و شهرستان شاهرود با سابقه‌ سال‌ها فعالیت در ارکستر سمفونیک تهران در ۸۵ سالگی درگذشت.

ارکستر سمفونیک تهران

به گزارش همشهری آنلاین، استاد حاج‌محمدی متولد ۱۳۱۴ روستای دهملای شاهرود بود و بعد از فارغ‌التحصیلی از هنرستان عالی موسیقی تهران برای چهار سال از سوی وزارت فرهنگ و هنر برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفت. این هنرمند شاهرودی سال ۱۳۴۲ پس از پایان تحصیلات و بازگشت به وطن در هنرستان عالی موسیقی به تدریس سازشناسی پرداخت.

۱۴ سال عضویت در ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر اپرا نوازنده ترومبون و آلات ضربی و ارکستر فارابی رادیو ایران به رهبری استاد مرتضی حنانه، دوره سازسازی سازهای بادی چوبی و برنجی و آموزش موسیقی در شاهرود، دامغان و سمنان و سرپرستی موسیقی استان سمنان از جمله خدمات این چهره برجسته موسیقی است.

تالیف چند کتاب از جمله تئوری موسیقی (موسیقی نظری) از سوی انتشارات چنگ، ایجاد ارکستر هارمونی با حضور شماری از نوجوانان پرورشگاه، ساختن چند ساز بادی (فلوت و کلارینت) در کارگاه، تاسیس انجمن موسیقی در شاهرود، راه‌اندازی آموزشگاه موسیقی و... از دیگر خدمات این چهره موسیقایی استان سمنان است.

کد خبر 581890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار