بازار امروز سکه در یک برزخ قیمتی گرفتار است. برخی می‌گویند تا قیمت سکه از این برزخ خارج نشود اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد.

سكه هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، سکه امامی در روزهای اخیر به بازیگران افزایشی و کاهشی سیگنال های متناقضی را ارسال کرده است. با این حال، اوضاع در این بازار بیشتر به کام خریداران بوده است تا فروشندگان. فلز گران بهای داخلی اخیرا به زیر محدوده ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نرفته است و این به معنای آن است که کف قیمت سکه در بازار بالا آمده است.

در واقع رفتن به کانال ۹ میلیون تومانی دشوارتر از قبل شده است. با این حال، در همین روزها، سکه توان عبور از محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را نیز نداشته است. سکه در برزخ ۱۰ میلیون و ۳۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گرفتار شده است و تا زمانی که از آن عبور نکند، خبری از ورود خریداران یا فروشندگان جدید به بازار نخواهد بود.  

  • ریسک خرید سکه های کوچک

چهارشنبه بعدازظهر ارزش ذاتی سکه به سطح ۱۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان رسید. این قیمت حدودا ۲.۵ درصد از ارزش بازاری سکه فاصله داشت؛ برخی معامله گران باور دارند، فاصله ۲ درصدی برای انجام خریدهای پله ای مناسب است. با این حال، هم چنان بسیاری از سکه بازان حاضر نیستند به راحتی بی گدار به آب بزنند و ترجیح می دهند در زمانی اقدام به خرید کنند که مقاومت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شکسته شده باشد.

رفتار حبابی سکه های کوچک نیز در روزهای اخیر جالب توجه بوده است. فاصله ارزش ذاتی نیم سکه با قیمت بازاری آن به بیش از ۱۶ درصد رسیده است و نصف قیمت بازاری ربع سکه با ارزش ذاتی آن هماهنگی ندارد. این مساله به آن معناست که خرید سکه های کوچک پرریسک تر از سکه امامی است.

کد خبر 581743

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ارز و طلا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha