علائم حیاتی مهرداد میناوند، پیشکسوت فوتبال ایران پایدار و طبیعی است اما هنوز شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد.

مهرداد ميناوند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی امروز در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره آخرین وضعیت جسمانی مهرداد میناوند  پیشکسوت فوتبال ایران اظهار کرد: در حال حاضر آقای میناوند به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است.

او گفت: علائم حیاتی مانند نبض، فشارخون و درجه حرارت بدن این پیشکسوت فوتبال کاملا پایدار و طبیعی است، اما هنوز شرایط جدا شدن از دستگاه تنفس مصنوعی را ندارد. همکارانمان در بخش ICU بیمارستان از امروز مداخلاتی را انجام خواهند داد تا مشخص شود امکان جداسازی بیمار از دستگاه وجود دارد یا خیر.

مردانی تصریح کرد: باید توجه داشت مشکلی که کرونا برای ریه افراد ایجاد می‌کند تا مقدار زیادی معده را هم درگیر خواهد کرد. در بیماران کرونایی تبادل اکسیژن در ریه دچار اشکال می‌شود و به همین علت احتمال دارد ارگان‌های حیاتی از جمله مغز، قلب و کلیه‌ها دچار کمبود اکسیژن شوند.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: فرد به علت التهابات ریه ممکن است به فیبروز ریوی دچار شود که در صورت بروز چنین شرایطی فعالیت طبیعی ریه دچار اشکال خواهد شد. بنابراین اگر شانس داشته باشیم و بتوانیم با مداخلات همکاران بخش بیهوشی و ICU وضعیت مهرداد میناوند را به گونه‌ای پایدار نگه داریم تا از دستگاه جدا شود، شرایط او بهتر خواهد شد.

پیش از این دکتر محمدرضا هاشمیان، پزشک معالج میناوند نیز گفت: شرایط او به گونه‌ای است که به زودی برای خروج او از خواب مصنوعی تصمیم گرفته می‌شود. تا امروز اقدامات زیادی دادیم و شرایط میناوند در حال بهبود است. چند ساعت پیش به مهرداد رسیدگی کردم و شرایطش تقریبا پایدار شده است.

دکتر هاشمیان گفت: یکی از اقدامات مهمی که در چند روز آینده باید انجام دهیم خارج شدن میناوند از خواب مصنوعی است. ما در حال برنامه‌ریزی برای این کار هستیم. میناوند به نسبت روزهای نخست شرایط بسیار پایداری دارد.

کد خبر 581609

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار