تحقیقات میدانی از وضعیت بازار اجاره در برخی مناطق مرکزی و نیمه جنوبی پایتخت نشان می‌دهد فایل‌های عرضه آپارتمان برای رهن و اجاره نسبتا بیشتر شده است.

مسكن هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، بر پایه تحقیقات انجام شده از برخی بنگاه‌های معاملات ملکی فعال در بعضی مناطق نیمه‌جنوبی پایتخت، به‌رغم اینکه فصل زمستان عموما فصل جابه‌جایی کمتر می‌شود اما در فصل جاری میزان عرضه فایل‌های اجاره نسبتا افزایش یافته است. یکی از دلایلی که در این زمینه مطرح می‌شود نزدیک شدن به ایام پایانی سال است که به طور سنتی بازار مسکن با یک رونق نسبی مواجه می‌شود.

از سوی دیگر به دلیل توقف روند جهشی قیمت مسکن، بسیاری از متقاضیانی که قصد عرضه ملک برای فروش را داشتند به نوعی منصرف شدند و تصمیم به عرضه ملک خود به صورت رهن و اجاره گرفتند.

به اعتقاد برخی واسطه‌های ملکی مناطق میانی و جنوبی شهر تهران، بازار مسکن به طور کلی طی حدود دو ماه گذشته وارد رکود شده و تقاضا، هم در حوزه خرید و فروش و هم در حوزه رهن و اجاره با افت مواجه شده است.

همچنین بررسی برخی فایل‌های عرضه شده مسکن به صورت رهن و اجاره از سوی موجران از یک ثبات نسبی در بازار مسکن حکایت دارد، طبق بررسی‌ قیمت‌های پیشنهادی موجران، همزمان با توقف جهش قیمتی در بازار خرید و فروش، در بازار اجاره نیز نرخ‌های پیشنهادی تقریبا به نرخ‌های متعارف نزدیک‌تر شده است.

طبق گفته برخی مشاوران بنگاه‌های معاملات ملکی مناطق نیمه‌جنوبی تهران، فایل‌های ارائه شده هم به صورت رهن کامل و هم به صورت ترکیبی از «رهن و اجاره» ارائه می‌شوند، این در حالی است که در سال گذشته به دلیل استقبال زیاد مردم از بازار سرمایه و بازدهی این بازار، تقاضا برای دریافت رهن کامل به شدت افزایش یافته بود اما در حال حاضر عرضه فایل‌های متنوع و به صورت ترکیبی از «رهن» و «رهن و اجاره» بیشتر شده است.

کد خبر 581569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار