مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
۰ نفر

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا اعلام کرد در واشنگتن می‌ماند و در شغلی مرتبط با مباحث سیاسی مشغول می‌شود.

مايك پمپئو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، مایک پمپئو در بیانیه‌ای که در اختیار وبگاه خبری آکسیوس قرار گرفته، از قصد خود برای ماندن در واشنگتن و اشتغال در یک اندیشکده محافظه‌کار به نام مؤسسه هادسن خبر داده است.

وبگاه آکسیوس این خبر را روز سه‌شنبه (به وقت محلی) منتشر کرد و نوشت پمپئو با همسو شدن با یک اندیشکده محافظه‌کار، نزدیکی خود را به مباحثی که برای حزب جمهوریخواه مهم است حفظ خواهد کرد. 

پمپئو در بخشی از بیانیه خود عنوان کرد: «خوشحالم که به اندیشکده هادسن ملحق می‌شوم و مشتاقانه منتظر مشارکت در مأموریت این اندیشکده در ارتقای رهبری آمریکا و تعامل با جهان هستم.»

اندیشکده هادسن در میان محافظه‌کاران آمریکا محبوب است و آنها این اندیشکده را به عنوان عرصه‌ای برای ابراز پیشنهادات سیاسی می‌دانند. این اندیشکده در واشنگتن مستقر شده و زمان تأسیس آن به سال ۱۹۶۱ یعنی ۵۹ سال پیش بازمی‌گردد.

مؤسسه هادسن که مقاله‌های تحلیلی را در وبگاه خود منتشر می‌کند مسائل مرتبط با امنیت ملی، حقوق بشر، سیاست خارجی، اقتصاد و سیاست‌های داخلی آمریکا را پوشش می‌دهد.

مدیر عامل سابق این اندیشکده کین وِین‌استین است که دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری وقت آمریکا او را به عنوان سفیر آمریکا در ژاپن پیشنهاد داده بود اما در مجلس سنا رأی کامل نیاورد. هادسن اکنون به دست جان والترز هدایت می‌شود و وی‌استین یکی از محققان این اندیشکده است.

آکسیوس نوشته پمپئو با ملحق شدن به اندیشکده هادسن به خود این فرصت را خواهد داد تا در مباحث سیاسی فعال باشد و احتمالاً برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود. پمپئو روز بعد از برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن در توییتر خود نوشت ۱۳۸۴ روز که احتمالاً روزشمار انتخابات ۲۰۲۴ آمریکاست.

کد خبر 581562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار