مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
۰ نفر

شهردار منطقه ۳ تهران اعلام کرد مطالعات توسعه فضاهای زیرسطحی پایتخت، با هدف انتقال بار ترافیکی خودروها در میدان ونک تهران به زیر زمین آغاز می‌شود.

ميدان ونك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ تهران، احمد تواهن در این باره گفت: پروژه مطالعاتی انتقال ترافیک خودروها در میدان ونک و خیابان‌های اطراف آن به زیرزمین و تبدیل آن به پیاده‌راه، در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران پیش‌بینی شده است و پس از تامین اعتبار این پروژه زیرساختی شهری، این مطالعات توسط مشاورین ذی‌صلاح برای دستیابی به بهترین طرح‌های اجرایی انجام می‌گیرد.

شهردار منطقه ۳ تهران بیان کرد: این طرح از چهارراه شهید حقانی آغاز و تا ابتدای خیابان ملاصدرا ادامه پیدا می‌کند و همین فضا را در امتداد شمالی جنوبی محور ولیعصر(حج) در بر خواهد گرفت.

وی در تشریح هدف‌های اصلی اجرای این طرح، به سهولت در تردد خودروها و کاهش زمان سفر در محدوده میدان ونک و تبدیل پیاده‌راه و بهره‌مندی شهروندان از جاذبه‌های گردشگری و خاطره‌انگیز و همچنین سهولت دستیابی به مراکز فروشگاهی و خدماتی این محدوده از شهر تهران اشاره کرد.

تواهن افزود: در این پروژه شهری به غیر از سازه‌های ترافیکی و حمل و نقل، مواردی از قبیل واحدهای تجاری، پارکینگ و فضاهای خدماتی و تفریحی برای غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان پیش‌بینی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حجم بالای تردد شهروندان و خودروها مهم‌ترین دلیلی است که موجب شده است میدان ونک که یکی از میادین قدیمی و فرامنطقه‌ای پایتخت به شمار می‌رود، به عنوان اولویت توسعه فضاهای زیرسطحی تهران منظور شده و در دستور کار قرار داده شود.

کد خبر 581540
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار