مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
۰ نفر

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: با تشکیل کارگروه مدیریت مصرف حامل‌های انرژی در استان، برق و گاز ادارات دولتی پرمصرف در قزوین از چهارشنبه هشتم بهمن قطع می‌شود.

علی فرخزاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی فرخزاد در کارگروه نحوه توزیع سوخت نیروگاهی استان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به برخی کمبودها در زمینه تأمین حامل‌های انرژی به ویژه برق و گاز در سطح استان اظهار کرد: از امروز کارگروهی با محوریت اداره کل مدیریت بحران، شرکت توزیع نیروی برق، شرکت گاز و شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل می‌شود که اعضای این کارگروه به صورت رندمی و نامحسوس از اداره‌ها بازدید خواهند کرد و هر اداره یا سازمانی چنانچه نخواهد صرفه‌جویی در مصرف برق و گاز را مراعات نکند، بدون شک برق و گاز چنین دستگاهی قطع خواهد شد.

وی یادآور شد: بنابراین مدیران اداره‌های دولتی باید همراهی لازم را داشته باشند؛ چون از امروز به صورت جدی به این موضوع ورود خواهیم کرد. همین موضوع در مورد صنایع پرمصرف هم صادق است و برای صنایع و کارخانه‌هایی که مدیریت مصرف سوخت و حامل‌های انرژی را جدی نگیرند، قطعی برق و گاز خواهیم داشت.

رئیس کارگروه توزیع سوخت و فرآورده‌های نفتی استان با اشاره به وضعیت جوی و برودت هوا گفت: در شرایطی که سرمای شدیدی بر استان قزوین حاکم شده، با مصرف بیش از حد گاز و برق روبه‌رو شدیم و بنابراین هم‌استانی‌ها باید مدیریت مصرف برق و گاز را اعمال کنند تا مجبور به اعمال خاموشی‌های گسترده و قطع گاز مشترکان خانگی نشویم.

فرخزاد با تاکید بر لزوم توزیع متوازن خاموشی در صنایع استان قزوین افزود: در این حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف است که برنامه‌هایش برای توزیع عادلانه خاموشی بین صنایع و واحدهای صنعتی مختلف را به ما ارائه دهد تا خاموشی به نحوی اتفاق بیفتد که همه صنایع را درگیر کند و فقط برق یا گاز صنایعی که مصرف زیادی دارند، قطع نشود؛ چرا که چنین کارخانجاتی قطعاً کارگران زیادی دارند و قطع برق و گاز آنها بحران کارگری برای آنها به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی هم باید در حوزه نوبت کاریشان رعایت لازم در مصرف برق و گاز را داشته باشند و اگر ضرورت دارد که باید روزی را در میان هفته برای کارگرانشان تعطیل اعلام کنند.

کد خبر 581533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار