مسعود نجابتی داور مسابقه طراحی «نشان سرباز» که مهلت شرکت در آن تا تا ۲۲ بهمن اعلام شده، معتقد است: زبان هنر مقاومت از خشونت عاری است اما برای بسیاری تلخ و گزنده است.

نشان سرباز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، فراخوان مسابقه طراحی نشان سرباز همزمان با اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی مدیریت هنرهای تجسمی و امور موزه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتشر شد. در این فراخوان از طراحان و علاقه‌مندان هنر گرافیک و مقاومت خواسته شده است تا نشانی را بر اساس ویژگی‌ها و مفاهیمی خاص و مرتبط با مقاومت، ایثار و شجاعت طراحی کنند.

مسعود نجابتی، دبیرکل جشنواره هنر مقاومت و داور مسابقه طراحی نشان سرباز در این باره گفت: هنر مقاومت، هنر آزادگی و ذات رهایی است. رهایی از هر چه انسان را اسیر می‌کند و به بند می‌کشد. مقاومت در برابر هر گونه شرارت که آزادی انسان را سلب می‌کند و از این زاویه هنر مقاومت ازمهم‌ترین مصادیق هنر دینی است.

فراخوان مسابقه طراحی نشان سرباز، ۱۳ دی منتشر شده است و علاقه‌مندان به هنر گرافیک می‌توانند تا ۲۲ بهمن آثار خود را به نشانی الکترونیکی neshanesarbaz.۱۳۹۹@gmail.com ارسال کنند یا با شماره تلفن‌های ۹۶۶۵۴۵۴۴- ۹۶۶۵۴۵۴۷ تماس بگیرید.

 داوری دومین دوره مسابقه «شهری که من دوست دارم» تمام شد

دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک اعلام کرد آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح شهر را پیدا می‌کنند.

الهام فخاری دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک با اشاره به پایان مرحله داوری آثار ارسالی توسط کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۴ سال در دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» اظهار کرد: هدف از این مسابقه آشنایی جامعه شهری با آرزوها و نوع نگاه کودکان به شهرشان است. 

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تجربه دوره قبل مسابقه نشان داد کودکان نگاهی دقیق، آگاهانه و منتقدانه به شهر دارند و به خوبی فرصت‌ها و تهدیدها را در شهر می‌شناسند، افزود: با اقداماتی که در این دوره از مدیریت شهری در حوزه شهر دوستدار کودک صورت گرفته است، شاهد همگرایی و تعامل بیشتر بین ارگان‌های ذیربط با موضوع کودکان هستیم که از آن جمله همکاری آموزش و پروش استان تهران و کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری این مسابقه است. 

دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک بیان کرد: این دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» به دلیل همزمانی با شیوع کرونا و محدودیت‌های کودکان و نوجوانان در تعامل با مدرسه و دوستانشان و همینطور به دلیل محدودیت حضورشان در شهر، با عنوان «شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه‌مان ببینم» برگزار شد و حدود ۱۴۸۵۰ اثر از طریق سایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سامانه شاد آموزش و پرورش برای دبیرخانه مسابقه ارسال شد.

به گفته وی، دوره نهایی داوری با حضور استادانی همچون ایرج طهماسب، جمال اکرمی، آتوسا صالحی، حدیثه قربان و محمدعلی بنی اسد در مورخ ۱۸ دی ماه به پایان رسید.

رییس کمیته هنر شورای شهر تهران همچنین خبر داد: آثار منتخب این مسابقه یکم بهمن ماه در نمایشگاهی که به صورت حضوری برگزار می‌شود، به نمایش درمی آیند و همچنین مورد تجلیل مدیران شهری قرار خواهد گرفت.

کد خبر 581446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار