مدیر عامل شرکت گاز ایلام گفت: ۹۴ درصد جمعیت خانوار روستایی استان از گاز طبیعی برخوردارند.

گازرسانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، عباس شمس‌اللهی در دیدار با فرمانده انتظامی استان ایلام افزود: با ابلاغ مصوبه تکمیلی وزارت نفت در افزایش سرانه گازرسانی به شهرها و روستاهای مرزی در ۲ سال گذشته، تعداد زیادی از روستاهای مرزی استان که قبلاً توجیه اقتصادی گازرسانی طبق مقررات جاری نداشتند، گازدار شدند. این مناطق شامل روستاهای مرزی در شهرستان‌های دهلران و مهران و بخش بولی در شهرستان چوار هستند.

مدیر عامل شرکت گاز ایلام درباره وضعیت گازرسانی در حوزه‌های شهری، روستایی و صنایع تولیدی اظهار کرد: هم‌اکنون ۹۹ درصد جمعیت خانوار شهری و ۹۴ درصد جمعیت خانوار روستایی استان از گاز برخوردارند. ۸۷۰ واحد صنعتی استان و تمامی شهرک‌های صنعتی نیز از گاز بهره‌مند شده‌اند و از این طریق در کمک به جهش تولید و استمرار گردش اقتصادی این واحدها به استان کمک شایانی شده است.

شمس‌اللهی اضافه کرد: با گازرسانی به مناطق باقی‌مانده شهری و روستایی استان و استفاده مردم از انرژی پاک گاز، علاوه بر کمک به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و رونق روستاها، مهاجرت معکوس، صرفه‌جویی و درآمد اقتصادی ناشی از جایگزینی مصرف سوخت‌های مایع و جلوگیری از قاچاق سوخت مرزی را به ارمغان خواهد آورد.

کد خبر 581309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار