نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از تصویب ظرح احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برای این شهرستان خبر داد.

نیروگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام احد آزادیخواه گفت: با توجه به افت ولتاژ برق در ملایر و روستاهای این شهرستان و همچنین نیاز مبرم صنایع و معادن این شهر به برق، شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های کشور بر آن شد تا یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در ملایر احداث شود.

وی با بیان اینکه ۵ نقطه برای احداث این نیروگاه در شهرهای ملایر، بروجرد و درود در نظر گرفته شد، بیان کرد: در نهایت قرعه به نام ملایر در استان همدان افتاد و با پیگیری‌های مجدانه و موافقت وزارت نیرو، مصوب شد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی با حجم سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورو در ملایر احداث شود که حداقل برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: ۱۵ هکتار زمین برای احداث این نیروگاه نیاز است که ۱۰ هکتار برای نیروگاه و ۵ هکتار برای احداث پست برق مورد مصرف شهرستان پیش‌بینی شده که ۲ نقطه در منطقه جوکار توسط فرمانداری ویژه ملایر تعیین و پس از تایید آماده واگذاری است.

نماینده ملایر با اشاره به نگرانی‌های ایجاد شده از سوی مردم مبنی بر آب‌بر بودن این نیروگاه و افت سطح آب‌های زیرزمینی ملایر خاطرنشان کرد: مدل این نیروگاه سیستم خشک و نوع سوخت آن گازی است و سیستم خنک‌کننده آن به روز و طبق استانداردهای روز دنیا است و هیچ مشکل و نگرانی در تامین آب، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی این شهرستان و آلودگی زیست محیطی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: احداث این نیروگاه بدون شک زمینه توسعه، اشتغال و سرمایه‌گذاری عظیمی را برای این شهرستان ایجاد خواهد کرد و تولید برق به عنوان یکی از مشوق‌های این شهرستان در کنار دیگر مشوق‌ها همچون راه‌آهن، می‌تواند برای سرمایه‌گذاران انگیزه ایجاد کند.

کد خبر 581246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار