نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران از بهره‌برداری و افتتاح رسمی ساختمان شمالی پلاسکو طی روزهای آتی خبر داد و گفت: اکنون بخش‌هایی از این ساختمان در حال بهره‌برداری قرار گرفته است و کسبه این ساختمان به دنبال این هستند که بتوانند از فرصت دو ماهه پایان سال برای فروش شب عید بهره‌مند شوند.

بازدید افشین حبیب زاده از بخش شمالی ساختمان پلاسکو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، افشین حبیب‌زاده پیش از ظهر امروز و پس از بازدید از بخش‌های مختلف ساختمان پلاسکوی شمالی، در جمع خبرنگاران گفت: اولین بازدید از این مکان در سال 1396 و پس از استقرار اعضای شورای پنجم بود. در آن زمان پس از آتش‌سوزی ساختمان جنوبی پلاسکو و تخریب آن، آسیب‌هایی نیز به ساختمان شمالی پلاسکو وارد شده بود. بر همین اساس اختلاف نظری بین بنیاد مستضعفان و کسبه برای تخریب کامل این ساختمان و ساخت ساختمان جدید وجود داشت.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ورود شورای پنجم برای رفع مشکلات کسبه این ساختمان، اظها کرد: کسبه با تخریب کامل و نوسازی ساختمان مخالف بوده و می‌گفتند نیازی به تخریب کامل و نوسازی ندارد. از این رو کارشناسانی از سازمان نظام مهندسی از ساختمان شمالی بازدید و در گزارش خود اعلام کردند آسیب‌هایی که به ساختمان وارد شده در حدی نیست که به طور کامل تخریب شود.

وی با بیان اینکه گزارش سازمان نظام مهندسی در شورای شهر مورد بررسی گرفت و موافقت خود را با بازسازی این مجموعه بدون تخریب کامل اعلام کردیم، افزود: کسبه این ساختمان به همت و با منابع مالی خود گام‌های اولیه را برداشته و طرح‌های لازم را در حوزه معماری، عمران، مکانیک و برق تهیه کردند. پس از آن با انتخاب مشاور ، نقشه‌ها را به تایید و تصویب مراجع ذی‌صلاح رساندند و اقدامات بازسازی ساختمان را شروع کردند.

حبیب‌زاده با بیان اینکه ساختمان شمالی پلاسکو تا مرحله سفت‌کاری تخریب شده و پس از آن شروع به بازسازی شده است، ادامه داد: تاسیسات برقی و مکانیکی این ساختمان از نو ساخته شد و بخش‌هایی از سازه به طور کمال تقویت شده است. حتی دیوارهای برشی در چند بخش پیش‌بینی و اجرا شده است.

نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از بهره‌برداری و افتتاح رسمی ساختمان شمالی پلاسکو طی روزهای آتی خبر داد و گفت: اکنون بخش‌هایی از این ساختمان در حال بهره‌برداری قرار گرفته است. کسبه این ساختمان به دنبال این هستند که بتوانند از فرصت دو ماهه پایان سال برای فروش شب عید بهره‌مند شوند.

وی گفت: درخواست کسبه این است که در این مدت و تا افتتاح ساختمان جنوبی، از طبقه همفک ارتباطی بین ساختمان جنوبی با شمالی برقرار شود که این مساله با مخالفت‌هایی از سوی مجری پروژه به لحاظ تامین امنیت و ایمنی مطرح است که نیازمند بررسی جدی‌تر موضوع است.

بر طبق این گزارش، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ تهران نیز از افتتاح بخش شمالی ساختمان پلاسکو در نیمه بهمن ماه خبر داد.

کد خبر 581188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار