رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: بخش خصوصی برای اکوپارک رزینی اوره لردگان ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند.

پتروشیمی لردگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهنام خسروی اظهار کرد: اکوپارک رزینی اوره لردگان به‌ منظور تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین‌دستی پتروشیمی برنامه‌ریزی شده است و راه‌اندازی آن در سال‌های گذشته برای جلوگیری از خام‌فروشی و رونق صادرات، جزو برنامه هلدینگ‌های پتروشیمی قرار گرفته است.

وی افزود: اکوپارک رزینی اوره لردگان با استقرار ۴۵ واحد در ۶ زون و تولید ۱۹ محصول شامل انواع روکش‌ها، رزین‌ها، چسب‌ها، نایلون‌ها، نایلکس‌ها، پلیمرهای لاستیکی در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار در شهرستان لردگان استقرار می‌یابد.

خسروی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح زمینه اشتغال پایدار و مستقیم برای ۲ هزار و ۸۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

وی یادآور شد: امکان‌سنجی جانمایی این طرح هم‌اکنون در شهرستان لردگان در حال انجام است که پس از دریافت استعلام‌های زیست‌محیطی، منابع‌طبیعی و آبخیزداری، مشخص شدن میزان زمین‌های ملی و مستثنیات، نسبت به تغییر کاربری  و صدور مجوز اقدام می‌شود.

رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پس از تغییر کاربری زمین مورد نظر، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در یک دوره هفت تا ۱۲ روزه مجوزهای لازم برای اجرای طرح اکوپارک رزینی اوره لردگان را صادر خواهد کرد و سرمایه‌گذار می‌تواند برای آغاز ساخت و ساز و استقرار دستگاه‌ها و ماشین‌آلات اقدام کند.

وی گفت: سرمایه‌گذاری برای صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به سرمایه‌گذاری پایین نیاز دارد اما از اشتغال‌زایی بالایی برخوردار است.

خسروی تاکید کرد: مواد اولیه محصولات صنایع پایین‌دستی در طرح اکوپارک رزینی اوره لردگان از پتروشیمی لردگان تامین می‌شود و بیشتر تولیدات این طرح صادراتی است که باعث رونق اقتصادی، افزایش صادرات و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری خواهد شد.

رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: پتروشیمی لردگان برای خرید ۲۰ درصد از طرح اکوپارک رزینی اوره لردگان اعلام آمادگی کرده است که این مهم باعث جذب سرمایه‌گذار و تامین مواد اولیه می‌شود و برای سرمایه‌گذاری ۸۰ درصد این طرح نیز از طریق فراخوان و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقدام می‌شود.

خسروی گفت: حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در اکوپارک رزینی اوره لردگان باعث جذب سرمایه‌گذاران جدید در چهارمحال و بختیاری و رونق کسب و کارها و فعالیت‌های دیگر در استان خواهد شد.

کد خبر 581083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار