شهردار کرمان از برگزاری نخستین جشنواره جهانی نقاشی کودک توسط شهرداری کرمان خبر داد و گفت: با توجه به انتخاب این شهر به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک هر برنامه‌ای در حوزه کودک مهم است و شهرداری به آن توجه ویژه دارد.

نقاشي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید مهران عالم زاده در نشست هم‌اندیشی شهردار کرمان با مدیرکل آموزش و پرورش، مدیران دستگاه‌های اجرایی فرهنگی اجتماعی و فعال حوزه کودک در استان کرمان بر همکاری نهادهای مختلف اجرایی برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره جهانی نقاشی کودک تأکید کرد.

وی با اشاره به تلاش‌های زیرساختی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان و برنامه‌ریزی این سازمان برای برگزاری رویدادهای مختلف اظهار کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، کارهای ساختاری و زیربنایی در دستور کار دارد که امیدواریم این کارها، پایه و اساس اقدامات فرهنگی اجتماعی در دوره‌های بعدی مدیریت شهری باشند.

شهردار کرمان ادامه داد: از جمله این اقدامات، طراحی جشنواره جهانی نقاشی کودک است که امیدواریم در سال‌ها و دوره‌های آینده نیز تداوم یابد.

وی با بیان اینکه کیفیت برگزاری جشنواره جهانی نقاشی کودک توسط شهرداری کرمان، مستلزم همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی به خصوص نهادهای فعال در حوزه کودک است، گفت: این رویداد از دو جنبه جهانی بودن و قرار گرفتن در راستای سیاست‌های «شهر دوست دار کودک»، حائز اهمیت است.

شهردار کرمان افزود: رویداد جهانی نقاشی کودک، اولین تجربه شهرداری کرمان در سطح بین‌المللی است؛ بنابراین از نظر کیفیت و چگونگی نوع نگاه کودکان جهان به شهر کرمان اهمیت دارد.

عالم‌زاده با تأکید بر برگزاری آبرومندانه جشنواره کودک بیان کرد: لازم است تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط با این موضوع، این رویداد را از خود بدانند و در برگزاری آن همکاری کنند؛ چرا که بازخورد کم‌کاری و نادیده گرفتن بعضی از جنبه‌های کار، به شهر و مردم کرمان باز می‌گردد.

وی با بیان این که برگزاری جشنواره جهانی نقاشی کودک، به نام شهرداری کرمان نیست؛ بلکه به نام استان کرمان و کشور ایران است، برگزاری این رویداد را زمینه‌ساز انتخاب کرمان به‌عنوان شهر دوست دار کودک دانست.

کد خبر 580884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار