دو پیشکسوت استقلال بعد از شکست روز گذشته استقلال در مقابل سایپا در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران اظهاراتی را مطرح کردند.

فوتبال

به گزارش همشهری‌آنلاین، «شاهرخ بیانی» در گفت و گو با  ایرنا با اشاره به شکست استقلال مقابل سایپا در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران اظهار کرد: استقلال نسبت به بازی با تراکتور با افت تاکتیکی و فنی مواجه شد و نتوانست مقابل سایپا به نتیجه‌ای قابل قبول برسد. استقلال به دلیل خستگی و فشار زیادی که در بازی‌های گذشته بر آنها وارد شده بود با روزهای خوبش فاصله داشت. یکی از اشکالات آبی‌پوشان این بود که بیش از حد به سانتر از کناره‌های زمین روی آورده بود و همین فرصت را در اختیار مدافعان حریف قرار می‌داد تا توپ‌ها را دفع کنند. نبود یک بازیکن خلاق در ترکیب استقلال کاملا احساس می‌شود و شاید اگر یک بازیکن با این خصوصیات فنی در جمع آبی‌پوشان حضور داشت شرایط بهتر می‌شد. میانه زمین در اختیار سایپا بود و آنها توانستند جنگ هافبک‌ها را از بازیکنان استقلال ببرند. به طور حتم استقلال باید اشکالات تاکتیکی خود را از بین ببرد تا در دیدارهای آینده بتواند این باخت را جبران کند.

سایپا یک لقمه گلوگیر برای استقلال شد | تیم فکری باید با تفکرات بهتری بازی کند

پیشکسوت دیگر تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با فارس در خصوص شکست استقلال مقابل سایپا اظهار کرد: بلایی که استقلال سر تراکتور آورد، سایپا سر استقلال آورد و در واقع یک لقمه گلوگیر شد.  قبل از بازی هم گفته بودم که سایپا حریف خطرناکی برای استقلال است. استقلال طوری بازی کرد که سایپا می‌خواست آنها در میانه زمین درگیری و بازی فیزیکی ایجاد کردند. پرسی که سایپا در میانه زمین گذاشته بود نشان می‌دهد به خوبی استقلال را آنالیز کرده بود. بلایی که استقلال سر تراکتور آورد، سایپا سر استقلال آورد و به این ترتیب توانست سه امتیاز مسابقه را بگیرد. در واقع سایپا یک لقمه گلوگیر برای استقلال شد.

بیژن طاهری در خصوص شکل بازی و تیمی استقلال تصریح کرد: هافبک‌ها و مهاجمان تیم استقلال در بدترین شرایط خودشان بودند. هیچ کدام از آنها اصلاً به دروازه سایپا نزدیک نمی‌شدند و همه دور بودند. دیاباته برای صاحب توپ شدن به پشت محوطه جریمه خودی می‌آمد و خیلی روبه عقب بازی می‌کرد. اینها به خاطر آنالیزی بود که سایپا داشت و اجازه نمی‌داد که دیاباته یا قائدی به راحتی صاحب توپ شوند. سایپا مهاجمان استقلال را از هجده قدم خودش دور کرده بود و این مساله بهترین ترفندی بود که می‌توانست به کار بگیرد. استقلال از شرایط خوبش دور بود چون قبل از بازی روی برد سایپا حساب کرده بودند و می‌گفتند این سه امتیاز را می‌خواهیم اما سایپا تیم دونده و جوانی است. حقش بود که این بازی را ببرد. خیلی خوب بازی کرد و توانست نقاط قوت استقلال را بپوشاند. 

مهاجم اسبق استقلال در مورد ادامه کار این تیم در مسابقات آینده لیگ برتر، عنوان کرد: وقتی در چند مسابقه با یک ترکیب، یک شکل و یک جور بازی می‌کنید، تیم‌های دیگر شما را آنالیز و نقاط ضعف و قوت تیم‌ را شناسایی می‌کنند. استقلال باید تلاش بیشتری داشته باشد چون تیم‌های دیگر هم رسیده‌اند. الان پرسپولیس سه بازی کمتر دارد و همچنین صنعت نفت هم پشت‌ سر استقلال است. اگر این تیم می‌خواهد امسال قهرمان شود باید در بقیه بازی‌ها با اقتدار بیشتر و تفکرات بهتر بازی کند. شرایط به گونه‌ای است که جای امتیاز از دست دادن ندارند.

کد خبر 580825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار