معاون کل وزارت بهداشت گفت: همچنان نگران هستیم که کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری، موجبات شدت گرفتن بیماری کرونا را فراهم کند.

ايرج حريرچي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: همچنان نگرانیم که کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری، موجبات شدت گرفتن بیماری را فراهم کند. چراکه مواردی از ویروس جهش‌یافته در برخی نقاط دنیا مشاهده شده و باید نهایت تلاش خود را داشته باشیم که از ورود این ویروس جلوگیری کنیم.

حریرچی ادامه داد: مهمترین بسترهای نگرانی در کلانشهرهایی مانند تهران و کرج، حمل و نقل عمومی است. چراکه امکانات و ظرفیت لازم در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: انتظار ما از مردم در این شرایط این است که خروج از منزل را به حداقل برسانند، ترددها در این برهه از سال نسبت به سال قبل تنها ۵ درصد کاهش یافته است.

حریرچی گفت: هیچ یک از استان های کشور در شرایط قرمز نیستند، ۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند ولی در برخی از استان ها خیزش جدیدی از بیماری دیده شده و در ۲ استان تهران و اصفهان مواردی از رشد بیماری در بین افراد هفت تا ۱۸ سال یافت شده است.

کد خبر 580752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار