سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در برخی استان‌ها از احتمال بازنگری در اعمال محدودیت‌های کرونایی خبر داد.

علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کشورهای اروپایی به شدت درگیر بیماری کرونا هستند و انگلیس بیش از ۱۸۰۰ مرگ و امریکا بیش از ۱۴۰۰ مرگ را تجربه کرد، اما خوشبختانه در کشور ما وضعیت به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبتا خوب است.

وی افزود: امروز هیچ شهر قرمزی در سطح کشور نداریم و شهرهای قرمز در مازندران امروز به نارنجی تبدیل شده‌اند. ۱۹ شهر نارنجی ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی‌رنگ در کشور داریم.

رئیسی ادامه داد: برخی از عدم رعایت پروتکل‌ها در هفته گذشته صورت گرفت، از شهرهای مختلف از جمله کاشان عدم رعایت پروتکل‌ها گزارش شده است که امیدواریم به رعایت پروتکل‌ها بازگردند. یکی از نگرانی‌های ما رشد ۴۷ درصدی ترددهاست‌. هرگونه عدم رعایت پروتکل می‌تواند وضعیت قبلی را بازگرداند. افتخاری که مردم ما در کنترل بیماری آفریدند کم‌نظیر است، اما باید مراقبت کنیم تا شهرها تحت تاثیر قرار نگیرند و مجبور به تعطیلی مجدد مشاغل نشویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ویروس کرونا از بین نرفته و ضعیف نشده است و نه تنها ضعیف نشده بلکه جهش یافته و قوی‌تر شده و ویروس کرونای انگلیسی، حدود ۶۰ کشور دنیا را درگیر کرده است. ویروس جهش‌یافته در آفریقای جنوبی ۲۳ کشور دنیا را درگیر کرده و جوان‌ترها را درگیر می‌کند و قدرت کشندگی و میزان مرگ و میر مبتلایان به ویروس‌های جدید بالاتر است.

با توجه به این‌که در فصل زمستان هستیم، هرنوع تجمعی از جمله دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند باعث انتشار بیماری و درنتیجه افزایش مرگ‌ومیر شود. ما مسئول سلامت مردم هستیم و در مقوله سلامت، هیچ معامله‌ای نخواهیم کرد و من مطمئنم مردم نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حمایت خواهند کرد. ما این هفته درباره بازنگری پروتکل‌ها و محدودیت‌ها جلساتی برگزار خواهیم کرد، به نظر می‌رسد که عادی‌انگاری رخ داده و این خیلی خطرناک خواهد بود زیرا هر موج جدید کرونا بیش از ۱۰ هزار مرگ جدید را رقم خواهد زد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داد: ویروس جدید کرونا جوان‌ترها را بیشتر درگیر می‌کند و ویرس در حال قوی‌تر شدن است، با سلامتی مردم نمی‌شود شوخی کرد و امیدواریم از بروز موج بعدی کرونا جلوگیری کنیم. در برخی استان‌ها میزان بیماران سرپایی در حال افزایش است که زنگ خطر است زیرا باعث افزایش موارد بستری و مرگ و میر خواهد شد.
 

کد خبر 580677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار