اولین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹ تهران همزمان با هفته هوای پاک به بهره‌برداری رسید.

نیروگاه خورشیدی در منطقه ۱۹

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹ تهران، الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در آیین بهره‌برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۹ تهران، ضمن تقدیر از اقدام شهرداری منطقه ۱۹ در جایگزینی استفاده از انرژی‌های پاک با راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در ساختمان ستادی منطقه، بیان کرد: در واقع این منطقه توانسته شعار «از خود آغاز کنیم» را تحقق ببخشد چراکه اگر هر فرد، نهاد و دستگاهی این حرکت را از خود آغاز کند، باعث هم‌افزایی و توسعه آن خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد: اقدام مثبت شهرداری منطقه ۱۹ در استفاده از انرژی‌های پاک به عنوان پیشگام و الگو در سایر مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران و همچنین دیگر نهادها و ارگان‌ها محقق شود تا بتوانیم شاهد روزهایی سالم‌تر با جایگزینی ۹۰ درصد انرژی‌های مصرفی با انرژی‌های پاک باشیم.

دکتر شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز از حمایت‌ها و پیگیری‌های مدیریت شهری این منطقه در پیشبرد اهداف زیست محیطی منطبق با برنامه سوم توسعه شهر تهران قدردانی کرد و بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی در پشت بام ساختمان شهرداری این منطقه را رخدادی محیط زیستی دانست که منجر به کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و انتشار آلودگی‌های زیست محیطی و نیز کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود.

او با اشاره به محورهای اصلی اقدامات این حوزه در برنامه سوم توسعه شهر تهران، بیان کرد: اصلاح الگوی مصرف و نیز مصرف بهینه انرژی در ساختمان‌های شهرداری تهران از جمله این محورها است که در همین راستا نیز موضوع ممیزی انرژی و کاهش هدررفت آن را با هوشمندسازی انرژی‌ها پیگیری می‌کنیم.

انصاری، دیگر محور اصلی فعالیت‌ها را توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک اعلام کرد که ضرورت دارد با اولویت قرار دادن این موضوع در سطح کلان، استفاده از این نوع انرژی‌ها به منظور کاهش معضلات زیست محیطی توسعه پیدا کند.

علی توکلی، شهردار منطقه ۱۹ تهران نیز در این مراسم بر ضرورت استفاده از انرژی‌های نو، پاک و تجدیدپذیر در راستای عمل به اهداف برنامه سوم توسعه شهر تهران تأکید و ابراز خرسندی کرد که این منطقه توانسته به عنوان پایلوت این ابتکار نو را راه‌اندازی کند.

به گفته او، کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق منطقه از نتایج مثبت این اقدام است و با توجه به این موضوع نیز راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در سایر ساختمان‌های منطقه در اولویت برنامه‌های اجرایی این شهرداری قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، فاز نخست احداث نیروگاه خورشیدی با سازه پشت بامی و به ظرفیت ۱۵ کیلووات در ساختمان ستادی شهرداری این منطقه کلید خورده است که این نیروگاه قابلیت تولید ۲۲ هزار و ۳۰۰ کیلووات ساعت برق در سال را دارد.

کد خبر 580451
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار