فرمانده انتظامی آذربایجا ‌غربی گفت: ۵۰۰ دستگاه ماینر که به صورت قاچاق در یکی از کارخانه‌های ارومیه مرکز استان بارگزاری شده بود، شناسایی و کشف و ضبط شد.

مصرف بالای برق بیت‌کوین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ دوم مسعود خرم‌نیا اظهار کرد: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر وجود مزرعه تولید بیت‌کوین در یکی از کارخانه‌های ارومیه، ماموران پلیس امنیت اقتصادی پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات لازم موفق شدند این مزرعه بیت‌کوین را  شناسایی و محل نگهداری دستگاه های ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال) را کشف کنند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در بازرسی ماموران  از این مزرعه، ۵۰۰ دستگاه ماینر قاچاق کشف و ضبط کردند که کارشناسان ارزش ریالی بیت‌کوین‌های کشف شده را ۳۷ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

خرم‌نیا با اشاره به رصد اطلاعاتی و تعاملات صورت گرفته با شرکت توزیع برق استان و اخذ مجوز قضایی گفت: مأموران امنیت اقتصادی این شهرستان در این رابطه یک نفر متهم را دستگیر کردند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

کد خبر 580179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار