معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام اتمام عملیات اجرایی فاز سوم پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بزرگراه آزادگان، از پیشرفت ۶۵ درصدی عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه خبر داد.

پروژه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی در تشریح اقدامات انجام شده در زمینه مدیریت سیلاب محدوده بزرگراه آزادگان به عنوان یکی از مهمترین شریان‌های ترانزیتی کشور، گفت: فاز نخست پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بزرگراه آزادگان به طول ۲۳۷۵ متر در آبان ماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی فاز سوم این پروژه به طول ۱۴۵۰ متر نیز تکمیل شده است.

وی با بیان آنکه پیشرفت عملیات اجرایی فاز دوم پروژه به طول ۲۷۲۰ متر به مرز ۶۵ درصد رسیده است، خاطرنشان ساخت: با تکمیل فاز دوم پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بزرگراه آزادگان، پرونده این پروژه ۶، ۵ کیلومتری که از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است، به طور کامل بسته خواهد شد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل و راه‌اندازی فازهای ۳ گانه پروژه مدیریت سیلاب محدوده بزرگراه آزادگان، نقش بسزایی در رفع آبگرفتگی این بزرگراه و معابر محدوده منطقه ۱۸ داشته و گذردهی ایمن رواناب‌های سیلابی از این محدوده از جنوب غرب پایتخت را تضمین می‌کند.

پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بزرگراه آزادگان از طریق اعمال ۲ راهکار مختلف اجرایی شامل احداث کانال بتنی و اجرای تونل و لوله‌گذاری به قطرهای ۱۶۰۰، ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ میلیمتر در حال احداث است. شبکه فوق رواناب‌های محدوده بزرگراه آزادگان را به رودخانه کن منتقل خواهد کرد.

کد خبر 580032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار