با وجود اینکه بیشتر شهرهای ایران در وضعیت زرد و نارنجی کرونایی قرار گرفتند، متأسفانه ۱۰ شهرستان استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

کرونا بیمارستان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، مازندران استان گردشگرپذیر کشور بوده که همواره در ایام سال میزبان بیش از ۳۰ میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.

متأسفانه در زمانی که محدودیت‌های کرونایی در استان مازندران برای صنوف و ادارات ایجاد شده و جلوی ترددهای غیرضروری گرفته شده ولی ظاهرا عده‌ای از رانندگان خودروهای غیربومی که عمدتاً از پایتخت کشور به مازندران می‌آیند گوششان بدهکار نبوده و هر روزه بر آمار شیوع ویروس منحوس کرونا می‌افزایند.

در حالی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در نامه‌ای به وزیر کشور از وی خواسته تا نسبت به محدود کردن محورهای شریانی مازندران نظیر هراز، سوادکوه و کندوان اقدام کنند ولی متأسفانه این محورها همچنان جولانگاه مسافران کرونایی شده که هر روز بر آمار شیوع بیماران کرونایی در این استان می‌افزاید.

هم‌اکنون شهرستان‌های نکا، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، بابل، فریدونکنار، آمل، تنکابن و رامسر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی هستند.

به گفته سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران چند مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا انگلیسی در استان داشتیم و هفته آینده پاسخ آزمایشات، نتیجه را مشخص می‌کنیم.

در حالی که به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، این استان در حال ورود به پیک سوم بیماری کوویدـ۱۹ است، اما به نظر می‌رسد با شرایط موجود در محورهای ورودی مازندران و ترافیک قابل توجه آنها، مازندران در حال ورود به تعطیلات پایان دی ماه باشد.

فرزاد جلایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص  آمار کرونایی در شهرستان بابل گفت: تا دیروز وضعیت نارنجی در شهرستان بابل وامروز شهرستان بابل قرمز بوده و آمار امروز در شهرستان بابل حدود ۲۳۱ نفر بیمار بستری است.

وی افزود: دلیل قرمز بودن در شهرستان بابل به علت ورود بیش حد مسافرین سه روز اخیر در شهرستان بابل بوده که در صف‌های طولانی در جاده فیروزکوه نشان از مسافرت‌های بی‌رویه مردم به استان مازندران به ویژه شهرستان بابل است.

وی گفت: مردم شهرستان بابل نگران تخت‌های بیمارستان نباشد ما در حال حاضر ۲۵ درصد تخت‌های بیمارستان شهرستان بابل اختصاص دادیم.

مدیر شبکه بهداشت نوشهر نیز توضیح داد: وضعیت استان مازندران از لحاظ بیماری کرونا وضع مطلوبی نیست و بیشتر شهرهای استان قرمز و بقیه شهرستان‌ها هم به امتداد نزدیکی شهرها به سمت قرمز شدن می‌رود.

سیدپور افزود: اگرچه با تلاش مسئولان این چرخه کمتر شده اما با ورود مسافران و تراکم جمعیت و نزدیکی شهرها به هم سبب شده  تا این ویروس دوباره فعال شده و مانع اثرگذاری از اقدامات پیشگیرانه در حوزه بهداشت و سلامت و مهار این بیماری شود.
 

کد خبر 579832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار