وزیر امور خارجه ایران در واکنش به سخنان همتای فرانسوی خود نوشت: سه کشور اروپایی برای اجرایی تعهدهای خود باید از آمریکا اجازه بگیرند و برجام به خاطر ایران زنده است، نه اروپایی‌ها.

ظریف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف در صفحه توییتر خود نوشت: «رهبران سه کشور اروپایی – که برای اجرای تعهدهای خود ذیل برجام بر امضا و اجازه کارگزاران اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا) متکی هستند – هیچ کاری برای حفظ برجام نکرده‌اند.

آیا ابتکار مرده‌زاده‌شده امانوئل ماکرون یا پرهیز انگلستان از پرداخت بدهی مقرر در حکم دادگاه را به یاد دارید؟

این به خاطر ایران است که برجام زنده است نه سه کشور اروپایی.»

ژان-ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه با ژورنال دو دیمانش گفته بود: کارزار فشار حداکثری علیه تهران که از سوی دولت ترامپ انتخاب شده بود، عملا موفقیت نداشت و تنها موجب افزایش ریسک و خطر و تهدید شده است. این روند باید متوقف شود، زیرا شفاف می‌گویم ایران در مسیر دستیابی به توان تولید سلاح هسته‌ای است.»

ظریف در توییتی دیگر افزود: «همکار محترم: شما دوران کاری‌ات در کابینه را با فروش جنگ‌افزار به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از بیان حرف‌های پوچ و مهمل درباره ایران دست بردار.

یادآوری واقعیت: این "شما" هستید که منطقه ما را بی‌ثبات می‌کنید.

از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه‌تکه و از جنگ‌افزارهای ساخت "شما" برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارید.»

کد خبر 579690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار