معاون میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: قلعه تاریخی چالشتر از فهرست مزایده صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی خارج شده و حق بهره‌برداری از آن واگذار نمی‌شود.

قلعه چالشتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کوروش باباییان اظهار کرد: نیمی از بنای تاریخی قلعه چالشتر در اختیار میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیست و واگذاری حق بهره‌برداری از این بنا به بخش خصوصی، احتمال بروز مشکلاتی را در پی داشت که با پیگیری‌های انجام‌شده، این بنا از فهرست مزایده صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی خارج شد.

معاون میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری همچنین  به استقرار ۳ موزه مهم سنگ، حمام و مردم‌شناسی در این بنای تاریخی اشاره و تصریح کرد: در صورت واگذاری حق بهره برداری این بنا به بخش خصوصی، لازم بود موزه‌های موجود در این بنا نیز جابه‌جا شود که به دلیل اهمیت و جایگاه بنا در فضای فرهنگی و اجتماعی استان، طرح واگذاری لغو شد و فعالیت موزه‌ها در بنای تاریخی قلعه چالشتر ادامه خواهد داشت.

باباییان یادآور شد: به‌زودی طرح راه‌اندازی موزه‌های صنایع‌دستی با نگاه ویژه به حرفه آهنگری و دست‌بافت‌های محلی در قلعه چالشتر اجرا می‌شود و مجموع موزه‌های موجود در این بنای بازمانده از دوره قاجاریه به ۵ موزه افزایش خواهد یافت.

کد خبر 579532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار