انواع مختلفی از آزمون شخصیت وجود دارد؛ اگرچه بسیاری از آنها مختصر و دقیق هستند اما یک تست شخصیت خوب،نه تنها سرگرم کننده، بلکه آموزنده نیز است. یکی از محبوب‌ترین انواع این تست‌ها، تخیل تصویری است:

تست تخیل تصویری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پاورفول‌مایند، تخیل تصویری زمانی شکل می‌گیرد که سیم‌های مغز شما با یکدیگر تقاطع ایجاد کنند.

مغز انسان در هر ثانیه میلیونها بیت اطلاعات را از آنچه چشم می‌بیند پردازش می‌کند تا تفسیری از پیرامون ما ارائه کند و البته همه این اطلاعات به درستی پردازش نمی‌شوند.

گاهی اوقات، هنگامی که داده‌های زیادی برای پردازش مغز وجود دارد، تصمیمات سریعی برای اولویت‌بندی مواردی که به نظر مهمتر هستند می‌گیرد و فقط این موارد را به ما نشان می‌دهد.

این همان چیزی است که تمرکز کردن نیز نامیده می‌شود و تنها چیزی که اهمیت پیدا می‌کند "هدف فعلی" است. هر چیز دیگری محو می‌شود و آنچه در ذهن باقی می‌ماند مهمترین چیز است.

یک تست تخیل تصویری خوب از این روند مغز بهره می‌برد و چیزهایی را در اطراف خود دور می‌زند تا نکاتی را درباره شخصیت شما آشکار کند که فقط از طریق تصمیمات لحظه‌ای که مغز می‌گیرد، قابل کشف است.

هر تصویر برای هدف قرار دادن قسمت متفاوتی از شخصیت ایجاد شده است. این به شما کمک می‌کند تا بسیاری از جنبه‌های مختلف روانتان را روشن کرده و درک بهتری از خود داشته باشید.

حال نگاهی به تصویر بالا بیاندازید:

اول تصویری که به چشم شما آمد کدام بود؟ تمساح یا قایق؟

اگر ابتدا تمساح را مشاهده کردید این بدان معناست که شما به احتمال زیاد کسی هستید که تمایل دارد به تصویر کلی مسائل نگاه کند. وقتی چیزهای بزرگتری وجود دارد که می‌توانید روی آنها تمرکز کنید، ممکن است امور کوچکی مانند قدم زدن در طبیعت را امری بدیهی بدانید.

شما احتمالا یک فرد بسیار عملگرا هستید و ریسک زیادی نمی‌کنید. شما بیشتر در منطقه محتاطانه امور زندگی می‌کنید و فضای زیادی برای تجربیات یا چیزهای جدید ندارید.

اگر قایق را دیدید این بدان معناست که شما به جزئیات کوچک توجه بسیاری دارید و بدون توجه به نکات کوچک از کنار مسائل عبور نمی‌کنید.

شما اغلب به عنوان فردی منحصر به فرد، بی‌ثبات و خلاق توصیف می‌شوید. تلاش کنید تصویر کلی را فراموش نکنید به ویژه اگر شما یک هنرمند یا دانشجو هستید زیرا ممکن است در یک قسمت کوچک از پروژه‌ای درگیر شده و فراموش کنید که کل کار را به طور کامل انجام دهید.

کد خبر 579443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار