بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، از ابتدای سال تاکنون پایتخت ۱۴ روز هوای ناسالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته است.

کیفیت هوای تهران - صبح جمعه ۲۶ دی ۹۹

به گزارش همشهری ‌آنلاین، پس از حدود یک هفته آلودگی مفرط در تهران، با توجه به تغییرات اندک جوی، هوای پایتخت اندکی بهتر شده است و در ساعت ۱۰ صبح روی عدد ۱۲۷ قرار گرفته است؛ نارنجی و بازه ناسالم برای گروه‌های حساس. البته چند ایستگاه هم هوای سالمی دارند. هرچند که کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۵۵ یعنی در وضعیت ناسالم قرار داشت.

توصیه می‌شود افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان، فعالیت‌های طولانی خارج از منزل را کاهش دهند. پایتخت از ابتدای سال تاکنون ۱۴ روز هوای ناسالم، ۱۵ روز هوای پاک، ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه حساس و ۱۸۲ روز هوای قابل قبول داشته است. این در صورتی است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، پایتخت از ابتدای سال تاکنون ۵ روز هوای ناسالم، ۲۵ روز هوای پاک، ۶۴ روز هوای ناسالم برای گروه حساس و ۲۰۷ روز هوای قابل قبول داشته است.

پیش بینی می‌شود که طی ۲۴ ساعت آینده هم وضعیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد. روز جمعه دما به حداکثر ۷ درجه سانتیگراد می‌رسد و برای شنبه پیش بینی می‌شود کمینه دما ۵ درجه سانتیگراد و بیشینه دما ۱۲ درجه سانتیگراد باشد.

کد خبر 579419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار