مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان با تکذیب حضور خارجی‌ها برای تولید بیت‌کوین در ارس گفت: هیچ مزرعه‌ بزرگ تولید رمزارز در منطقه آزاد ارس وجود ندارد.

دستگاه ماینر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، افشین روشن‌میلانی درباره انتشار مطالبی مبنی بر حضور چینی‌ها و راه‌اندازی مزارع بزرگ استخراج بیت‌کوین در منطقه آزاد ارس اظهار کرد: هیچ گونه استخراج بیت‌کوین در منطقه آزاد ارس و جلفا توسط چینی‌ها و ایرانی‌ها انجام نمی‌گیرد.

وی با تاکید بر نبودن هیچ مزرعه‌ بزرگ رمزارز در منطقه آزاد ارس ادامه داد: طبق گفته‌ سخنگوی صنعت برق، تولید برخی رمز ارزها قانونی است، ولی تاکنون این رمز ارزها در ارس تولید نشده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان بیان کرد: امکان تولید رمزارز در سایر شهرها با مجوز قانونی وجود دارد، ولی در ارس هیچ گونه بیت‌کوینی تولید نمی‌شود.

وی در خصوص فعالیت خارجی‌ها برای تولید رمز ارز در کشور گفت: خارجی‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند در ایران در این زمینه فعالیت کنند، مگر اینکه شریک ایرانی داشته باشند که فعلا در استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس چنین فعالیتی وجود ندارد.

مزرعه تولید رمز ارز در آذربایجان ‌شرقی وجود ندارد

استاندار آذربایجان ‌شرقی نیز با تاکید بر اینکه مزرعه تولید رمز ارز در این استان وجود ندارد گفت: مصرف سالانه و ماهانه برق تمام واحدهای تولیدی و حتی کشاورزی در استان مشخص است.

محمدرضا پورمحمدی افزود: هر زمان در هر کجا پیک بیشتر برق مشاهده شده، شرکت توزیع برق علت افزایش را کنترل کرده است.

وی یادآوری کرد: پیش از این، چندین مورد مزرعه تولید رمز ارز در آذربایجان شرقی وجود داشت که همه شناسایی و عوامل راه‌اندازی آن دستگیر شدند.

پورمحمدی با بیان اینکه امکان فعالیت مخفیانه در زمینه تولید رمز ارز وجود دارد تاکید کرد: در صورت اطلاع مطمئناً از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

کد خبر 579193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار