مجموع نظرات: ۴
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
۰ نفر

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر مردم تنها ۱۰ درصد در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی داشته باشند دیگر شاهد خاموشی نخواهیم بود و خط قرمز صنعت برق عدم اعمال خاموشی برنامه‌ریزی‌شده به بخش خانگی و بیمارستان‌ها است.

خاموشی

به گزارش همشهری‌آنلاین به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه علی رغم همکاری‌های وزارت نفت در تامین گاز، نیروگاه‌ها به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری با محدودیت‌هایی در تامین سوخت مواجه شدند، گفت: علت اینکه نتوانستیم خاموشی برق را اطلاع‌رسانی کنیم این بود که خاموشی‌ها مقطعی و غیر قابل پیش‌بینی بودند.

رجبی مشهدی افزود: اگر مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی داشته باشند مشکل حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند تنها با ۱۰ درصد صرفه‌جویی و ایجاد راهکارهای ساده در گذر از این شرایط همکاری داشته باشند، ادامه داد: خاموش کردن روشنایی‌های غیرضروری و مواردی از این قبیل می‌تواند در صرفه‌جویی سوخت به ما کمک کند.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه هدف صنعت برق عدم اعمال خاموشی به بخش خانگی است، گفت: این اتفاق اجتناب‌ناپذیر بود و در تهران و برخی از مناطق کشور محدودیت‌هایی اعمال شد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه خط قرمز ما عدم خاموشی به بخش خانگی و مراکز حساس نظیر بیمارستان‌هاست و در عین حال از مردم می‌خواهیم صرفه‌جویی کنند، افزود: برای عبور از این شرایط برنامه‌هایی برای محدودیت مشترکان پرمصرف در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت رمزارزهای غیرمجاز را شناسایی می‌کنیم و با آن‌ها برخورد جدی خواهیم کرد، توضیح داد: در مجموع باید گفت که تعداد استخراج‌کنندگان رمزارز چندان نیست و اگرچه تاثیر چندانی در این شرایط ندارند ولی حتما محدود خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه مردم با کاهش مصرف گاز و برق به ما کمک کنند، گفت: تلاش ما رفع شرایط فعلی است و اکنون نیازمند همکاری مردم برای حل این مساله هستیم. 

رجبی مشهدی با بیان اینکه در شرایط فعلی ۲۰ هزار مگاوات از ظرفیت فعلی نیروگاه‌ها به دلیل عدم نیاز یا تعمیرات خارج از سرویس است، افزود: در صنعت برق سوخت گاز و گازوییل را تبدیل به برق می‌کنیم و اگر مردم صرفه‌جویی داشته باشند، می‌توانیم سوخت بیشتری دریافت و برق تولید کنیم.

به گفته وی، هیچ بنایی بر ادامه خاموشی‌ها نیست و تمام تلاش ما رفع خاموشی‌های فعلی است و امیدواریم با همکاری مردم این مشکل حل شود.
 

کد خبر 579129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار