خستگی، مشکلات تنفسی و مشکلات خُلقی و روانی از جمله عوارضی است که ماه‌ها پس از بهبودی بیماری کووید-۱۹ ادامه پیدا می‌کنند.

کرونا

به گزارش همشهری آلاین به نقل از ایسنا، پزشکان در بررسی‌های جدید خود اظهار داشتند: در بیش از ۷۵ درصد افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ حداقل شش ماه پس از آلوده شدن به ویروس، حداقل یک مورد از علائم بیماری مشاهده می‌شود.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد: خستگی و ضعف عضلانی شایع‌ترین علائم مداوم است که بیش از ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان در این مطالعه را تحت تاثیر قرار داده است. علاوه بر این، از هر چهار شرکت کننده یک نفر با مشکلات خواب یا علائم اضطراب یا افسردگی ماه‌ها پس از تشخیص کروناویروس مواجه بوده است.

کرونا در برخی افراد ماه‌ها باقی می‌ماند | ماجرای بیماری که بیش از ۶ ماه درگیر علائم کووید ۱۹ است

پزشکان اظهار داشتند: از آنجا که کووید-۱۹ بیماری جدیدی است در حال درک و شناخت برخی از تاثیرات طولانی مدت آن بر سلامت بیماران هستیم.

به گفته محققان تجزیه و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که اکثر بیماران پس از خروج از بیمارستان حداقل با برخی از علائم کروناویروس مواجه هستند که تاکید کننده نیاز به مراقبت‌های پس از بیمارستان به ویژه برای افرادی است که عفونت‌های شدید را تجربه می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، در چندین مطالعه عوارض طولانی مدت بیماری کووید-۱۹ تایید شده اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این مشکلات حتی افرادی را که به نوع خفیف بیماری نیز مبتلا هستند درگیر می‌کند.

کد خبر 578429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار