رئیس روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به آلودگی هوا و نوع جدید ویروس کرونا ممکن است در میانه‌های زمستان باز هم شاهد خیز دوباره بیماری باشیم.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور رئیس روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره تاثیر آلودگی هوا بر میزان شیوع کرونا گفت: آلودگی هوا موضوعی زیست‌محیطی است و با بیماری‌های تنفسی ارتباط دارد. ممکن است آلودگی هوا در روند بیماری‌زایی بیماری کرونا آثار منفی داشته باشد، ولی نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد و منوط به شواهد و مستنداتی است که باید در تحقیقات به دست بیاید که تا این لحظه کامل نیست. 

در کل آلودگی هوا علاوه بر تاثیر منفی بر سلامت افراد باعث تشدید بیماری قلبی، عروقی و تنفسی است.

او ادامه داد: آلودگی هوا با توجه به تاثیر روی بیماری‌های قلبی، عروقی و تنفسی قطعا باعث بیماری‌زایی کووید ۱۹ می‌شود و یکی از عوامل افزایش مشکلات بیماران کرونایی است، البته به طور اختصاصی نمی‌توان میان آلودگی هوا و بیماری کووید ۱۹ اظهار نظر قطعی داشت.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درباره افزایش احتمالات شروع خیز جدید گفت: با توجه به شیوع نوع جدید از ویروس کرونا که به کشورهای همسایه نیز رسیده است قطعا در مورد این‌که در میانه‌های زمستان شاهد خیز جدید باشیم، احتمالات زیادی وجود دارد.

جهانپور افزود: مردم حتما از شرکت در اجتماعات و مهمانی‌ها کوچک پرهیز کنند و تابع محدودیت‌های ایجاد شده باشند. همزمان شدن خیز جدید به همراه نوع جهش یافته ویروس انگلیسی تهدید بزرگی برای ما محسوب می‌شود.

او در پایان گفت: اگر خلل کوچکی در مجموعه کارهای مقابله‌کننده با ویروس کرونا وجود داشته باشد قطعا آثار منفی آن را در افزایش مبتلایان و جانباختگان خواهیم دید. خواهشمندیم مردم هدایت، نظارت و خودمراقبتی را مدنظر قرار بدهند؛ نظام سلامت هم با مشارکت دستگاه‌های مختلف در قالب طرح شهید سلیمانی تمام سعی خود را برای حفظ سلامتی مردم به کار می‌گیرند.
 

کد خبر 578213

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی