رئیس کره شمالی در نخستین اظهار نظر پس از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات از سوی کنگره، آمریکا را «بزرگ‌ترین دشمن» کشورش دانست.

کیم جونگ اون

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، رویترز گزارش داد، کیم جونگ اون پس از تأیید رسمی پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری از سوی کنگره، اعلام کرد پیونگ‌یانگ به گسترش برنامه هسته‌ای خود ادامه خواهد داد. وی آمریکا را «بزرگ‌ترین دشمن» کره شمالی خواند و افزود: دولت آمریکا باید از سیاست‌های خصمانه خود جهت بهبودی روابط بین دو طرف دست بردارد.

کیم جونگ اون که این اظهارات را در جمع اعضای حزب حاکم کارگران کره شمالی عنوان می‌کرد، اظهار داشت: «ما این انتظار را نداریم که با تغییر رئیس جمهور، رویکرد اصلی آمریکا در قبال پیونک یانگ تغییر کند. کره شمالی از قدرت هسته‌ای خود استفاده نکرد، مگر زمانی که نیروهای دشمن و متجاوز، از سلاح هسته ای خود علیه این کشور استفاده کنند.»

 جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مناظره انتخاباتی با ترامپ درباره کره شمالی گفته بود: «ترامپ با مذاکره خود با کیم جون اون به کره شمالی مشروعیت داد و به یک اوباش گفت دوست خوب من. ولی من اگر رئیس جمهور شوم تنها به این شرط مذاکره می‌کنم که توانایی هسته‌ای کره شمالی کاهش یابد.»

کد خبر 578188

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی