سازمان هواپیمایی کشوری از پیگیری برای برخورد قضایی با سایت‌های غبرمحاز فروش بلیت توسط سایت چارتر ۷۴۲ و سفرمی (safarme) خبر داد.

پرواز - فرودگاه - هواپیما

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم؛ سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: پیرو دریافت گزارش مبنی بر گرانفروشی بلیت هواپیما و رصد این سازمان، سایت های غیرمجاز فروش بلیت چارتر ۷۲۴ و safarme.com، بدون اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری در راستای تکالیف قانونی این سازمان به دستگاه قضایی جهت پیگرد حقوقی معرفی شدند.

 همچنین به شرکتهای هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شد فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکتها توسط سایتهای نامبرده غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. لذا از هموطنان تقاضا می شود با توجه به فعالیت غیر مجاز سایت چارتر ۷۲۴ و safarme.com ، از خرید بلیت از این دو سایت خودداری کنند.

در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی، خارج از نرخ نامه مصوب و مندرج در سایت انجمن شرکتهای هواپیمایی، مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir اعلام تا با متخلفین برخورد قانونی انجام شود.

هرگونه سایت فروش بلیت هواپیما با پیشوند یا پسوند ۷۲۴ نیز غیرقانونی است.

سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از تعلیق پروانه فعالیت چهار شرکت خدمات مسافرت هوایی بعلت گرانفروشی بلیت هواپیما توسط سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.

بر این اساس پروانه فعالیت شرکتهای خدمات مسافرت هوایی مقتدرسیر ایرانیان کیش در شهر کیش، عتیق گشت اصفهان در شهر اصفهان، آرش پرواز آذر آبادگان در شهر ارومیه و سپند پرواز شرق در شهر تهران برای ۳ ماه تعلیق شده است.

 همچنین به شرکتهای هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شد فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکتها توسط دفاتر فوق غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. 

لذا از هموطنان گرامی تقاضا می شود با توجه به تعلیق فعالیت دفاتر فوق به مدت ۳ ماه، از خرید بلیت از این دفاتر خودداری کنند. فعالیت مجدد دفاتر فوق منوط به رعایت کامل مقررات و صدور گواهی توسط سازمان هواپیمایی کشوری است.

کد خبر 578065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار