۸۲۶ اثر از هنرمندان کشورهای مختلف برای شرکت در نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم «رقص قلم» به دبیرخانه این رویداد رسید.

خوشنویسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان «رقص قلم» از اول بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد. بر اساس اعلام دبیرخانه این رویداد مجازی، تاکنون ۸۲۶ اثر خوشنویسی از ۱۵۱ هنرمند به دبیرخانه ارائه شده است. 

هنرمندانی از کشورهای افغانستان، الجزایر، چین، مصر، هند،ژاپن، عراق، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، مغولستان، لهستان،مراکش، عمان، پاکستان، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، سوریه،تاجیکستان، کره جنوبی، ترکیه، امارات، ازبکستان و تونس آثار خود را برای حضور در نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم ارائه کرده اند. 

علاوه بر بخش مجازی (https://gallery.irunesco.org/)، تعدادی از آثار رسیده به جشنواره به میزبانی استان خراسان رضوی (شهر مشهد) به نمایش گذاشته خواهد شد. 

همزمان با نمایشگاه رقص قلم، کنفرانس بین‌المللی راه ابریشم با ارائه مقالاتی از سوی اندیشمندانی از سراسر دنیا از اول تا چهارم بهمن برگزار می‌شود.

کد خبر 576825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار