مدیر کل بنیاد مسکن استان همدان گفت: در راستای تامین مسکن خانوارهای نیازمند و بدون سرپناه عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی آغاز شده و در ۳ ماه نخست سال آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

مسکن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حسن ظفری در  شورای تامین مسکن استان همدان اظهار کرد: به دنبال انعقاد تفاهم نامه ساخت مسکن محرومان در این استان ۲۱۵۸ متقاضی شناسایی و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کردند. درهمین ارتباط ۱۹۹۳ متقاضی برای دریاقت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه با کارمزد ۵ درصد به بانک معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: تاکنون ۱۵۹۴ متقاضی موفق به دریافت پروانه رایگان احداث از مجموعه دهیاری‌ها شدند. با توجه به گذشت بیش از ۲ ماه از ابلاغ این تفاهم‌نامه، ۱۱۸۵ متقاضی موفق به عقد قرارداد شدند و از این تعداد عملیات اجرایی ساخت ۹۶۵ واحد مسکونی آغاز شده است.

ظفری اسکلت‌بندی ۶۹۹ واحد و تکمیل ساخت دیوارهای ۶۴۴ واحد مسکونی دیگر را از اقدامات انجام شده در راستای اجرای تفاهم نامه و تامین مسکن افراد نیازمند و فاقد مسکن در استان برشمرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان ادامه داد: تا کنون از محل کمک های بلاعوض ۱۲ میلیارد تومان در قالب تن‌خواه دریافت و ۱۰ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان آن بدای ساخت مسکن بین متقاضیان واجد شرایط توزیع شده است.

ظفری درباره طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی نیز گفت: در این طرح دولت مکلف به ساخت هر ساله۲۰۰ هزار واحد مسکونی با بهره‌گیری از تسهیلات کم‌بهره است که سهم استان همدان به طور متوسط سالانه ۱۲ هزار واحد است.

وی افزود: سهمیه اعلامی و مصوب سال‌جاری همدان ۱۰ هزار واحد مسکونی است که تا کنون ۷۶۳۵ مورد آن و  پرونده ۳۱۶۸ واحد نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ارسال شده است. همچنین ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان همدان موفق به اخذ پایان کار از مجموعه نظام فنی روستایی و دهیاری‌ها شدند.

کد خبر 576649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار