تحقیقات پلیس برای کشف راز مرگ ۲ کودک که در ۲ حادثه جداگانه در تهران جان باخته‌اند، آغاز شده است.

رابعه

به ‌گزارش همشهری‌آنلاین، نخستین کودک دختربچه‌ ۵ساله‌ای بود که گزارش مرگ او چند روز پیش به قاضی ساسان غلامی، کشیک جنایی تهران، اعلام شد. 

این دختربچه در حال بازی کنار ریل قطار بود که ناگهان قطار اصفهان به مشهد که به سمت ایستگاه راه‌آهن تهران در حرکت بود، سر رسیده و پس از آن دختربچه خردسال نقش زمین شده بود. به ‌دنبال این حادثه، خانواده‌اش او را به بیمارستان منتقل کردند اما تلاش برای نجات او به نتیجه نرسید و وی جانش را از دست داده بود.

به‌ دنبال این حادثه و به دستور قاضی جنایی تحقیقات برای مشخص‌شدن علت مرگ این دختر که رابعه نام داشت، آغاز شد. همزمان پدر رابعه با حضور در دادسرای جنایی تهران از لکوموتیوران شکایت کرد و به قاضی غلامی گفت: خانه ما حوالی شهرک ولیعصر است و از وقتی کرونا آمده و مجبور به ماندن در خانه‌ شده‌ایم، بعضی از روزها، حوالی غروب برای هواخوری بیرون می‌رویم. 

وی ادامه داد: شب حادثه همراه همسر و ۳فرزندم بیرون از خانه بودیم و بچه‌هایم کنار ریل قطار که در نزدیکی خانه‌مان است، بازی می‌کردند. اصلا متوجه قطار نشدیم چون معمولا هنگام گذر از آنجا راننده قطار وقتی مانعی می‌بیند، بوق می‌زند. ما فاصله زیادی با ریل نداشتیم که قطار سررسید و از کنار ما عبور کرد. پس از آن متوجه شدم که رابعه نیست. پشت سرم را نگاه کردم و دیدم دخترم خون‌آلود روی زمین افتاده است. 

نمی‌دانم چه اتفاقی برایش رخ داده بود. او کنار ریل مشغول بازی بود و اصلا نمی‌دانیم که او با قطار برخورد کرد یا اینکه چیزی به طرفش پرتاب شده بود. هرچه بود، او غرق خون روی زمین افتاده بود. او را به بیمارستان بردیم اما جانش را از دست داد. حالا هم من از راننده قطار شکایت دارم، چون هنگام عبور از آن منطقه که مسکونی بود، بوق نزد و هشدار نداد و اگر این کار را می‌کرد، بچه‌ها را از کنار ریل دور می‌کردیم.

تحقیق از لکوموتیوران

با این شکایت، دستور تحقیق از راننده قطار صادر شد و او گفت: هنگام عبور از محل حادثه صدای برخورد چیزی با قطار را شنیدم. ۵۰۰متر جلوتر توقف کردم. اطراف قطار را چک کردم اما چیزی نبود و اصلا خبر ندارم که چه حادثه‌ای برای آن دختر رخ داده است.

در این شرایط، بازپرس جنایی تهران دستور تشکیل هیأت بررسی سوانح ریلی برای مشخص‌شدن علت اصلی مرگ رابعه ۵ساله را صادر کرد و همچنین تیمی از مأموران راهی محل حادثه شدند تا شاید در تحقیق از شاهدان و بررسی دوربین‌های مداربسته اسرار مرگ رابعه فاش شود.

کودک گمشده

دومین کودکی که به طرز مرموزی در پایتخت جان باخت پسربچه‌ای ۸ساله بود. او آخرین ‌بار برای بازی با دوستانش از خانه‌شان حوالی خیابان پیروزی خارج شده بود که ناپدید شد و خانواده‌اش هر چه گشتند اثری از او پیدا نکردند. 

دوستان پسربچه می‌گفتند که وی پس از بازی به سمت خانه حرکت کرده، اما پس از آن کسی وی را ندیده بود. 

با گزارش این ماجرا به پلیس، تیمی از مأموران برای یافتن ردی از او وارد عمل شدند تا اینکه چند ساعت بعد خبر مرگ مشکوک کودک ۸ساله‌ای در یکی از بیمارستان‌های تهران به پلیس اعلام شد. 

او کسی جز کودک گمشده نبود و تحقیقات از این حکایت داشت که مرد رهگذری هنگام عبور از خیابانی حوالی پیروزی، با دیدن پیکر نیمه‌جان پسربچه که روی زمین افتاده بود، اورژانس را خبر کرده و وی به بیمارستان منتقل شده اما در آنجا جانش را از دست داده بود. 

هم‌اکنون گروهی از کارآگاهان جنایی تحقیقات خود را برای کشف اسرار مرگ این پسربچه آغاز کرده‌اند.

منبع: همشهری
 

کد خبر 575767

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی