وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت ۲۴۲ میلیارد تومان به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که در مهرماه ۹۹ بازنشسته شده‌اند خبر داد.

حاجی میرزایی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به پرداخت سهم‌الشرکه به فرهنگیان بازنشسته شده در بازه زمانی دوم شهریور تا اول مهر گفت: مبلغ پرداختی شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به‌ حساب ۱۶ هزار و ۶۸۸ نفر از فرهنگیان واریز شده است.

رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان توضیح داد: از این مبلغ ۲۷ درصد حاصل واریزی اعضاست و واریزی سهم دولت نیز کمتر از ۹ درصد بوده است درحالی‌که ۶۴ درصد از مابقی ۲۴۲ میلیارد تومان، مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق بوده است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه میانگین دریافتی اعضای بازنشسته صندوق بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، افزود: این در حالی اعلام می‌شود که میانگین واریزی اعضا به صندوق کمتر از ۴ میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به رشد سودآوری چشمگیر صندوق به ‌ویژه در طول ۳ سال اخیر گفت: این رقم همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ۱۳۹۹ پس از تقسیم بین اعضا به‌ حساب آن‌ها واریز می‌شود و میزان دریافتی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه فرهنگیان عضو صندوق برای بهره‌مندی کامل از سهم دولت و سودآوری موسسه می‌توانند میزان واریزی خود را تا سقف ۵ درصد افزایش دهند، افزود: فرهنگیان در آستانه بازنشستگی هم می‌توانند به عضویت خود در صندوق ادامه دهند و از سودآوری چشمگیر سال‌های آتی برخوردار شوند.
 

کد خبر 573363

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha