۱۳ آذر روز بیمه است، روزی که انسان تصمیم گرفت آسیب را جبران کند! به همین منظور برای حفظ آرامش خود و اطرفیانش سازمانی را تأسیس کرد که به وسیله آن بخش مهمی از خسارات و آسیب‌هایی را که هر کسی در طول زندگی ممکن است با آنها مواجه شود، جبران کند.

image-20201214154638-1.jpeg

حالا که روز بیمه است و این روزها هم اهمیت بیمه و داشتن آن بیشتر احساس می‌شود، بد نیست که به همین مناسبت کمی از بیمه و فواید آن و همین‌طور پیدا کردن بهترین بیمه و راه‌های خریدن آن صحبت کنیم.

بیمه چگونه آغاز شد؟

اجازه بدهید از اول شروع کنیم، اولین باری که انسان نیاز به بیمه را احساس کرد، چه زمانی بود و چرا؟

امنیت جانی و مالی برای همه انسان‌های دنیا همیشه مسأله مهمی بوده است، چون از گذشته خطر بلاهای طبیعی و غیر طبیعی در کمین او بوده و هست و به همین دلیل انسان همیشه به دنبال راهی برای حل این مسأله یا کاهش خطرات ناشی از این حوادث می‌گردد.

یک باور قدیمی وجود دارد که می‌گوید اولین بیمه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال پیش از میلاد برای حمایت از تجارت کشتیرانی در برابر خطرات احتمالی مثل حمله دزدان دریایی و حوادث دیگر صادر شده است.

اما بیمه‌ به معنای واقعی آن، در قرن ۱۵ میلادی و در ایران به صورت رسمی در سال ۱۳۱۴ با تأسیس شرکت بیمه ایران آغاز شد. این روند با پیشرفت‌های زیادی ادامه پیدا کرد تا به الان که به جز بیمه ایران (که تنها بیمه دولتی است)، حدودا ۲۵ شرکت بیمه خصوصی به صورت رسمی در ایران فعالیت می‌کنند.

آیا در مورد اهمیت بیمه اطلاعی دارید؟

بیمه یک صنعت پرطرفدار و کارآمد در تمام کشورهای دنیا و به خصوص کشورهای پیشرفته است؛ صنعتی که گروه های مختلف مردم و بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها با آن سر و کار دارند. به همین دلیل است که می‌گوییم بیمه از عناصر بسیار مهم در زندگی ما انسان‌ها است.

با خودتان مرور کنید؛ حوادثی که به شکل ناگهانی برای شما اتفاق افتاده‌ است را به یاد بیاورید؛ آن وقت متوجه اهمیت بیمه می‌شوید.

آینده‌نگری برای خانواده و فرزندان و ایجاد آینده‌ای امن برای آنها همیشه از دغدغه‌های اصلی همه انسان‌ها بوده است.

خوب است یادآوری کنیم که بیمه فقط به وسیله نقلیه و یا درمان‌تکمیلی محدود نمی‌شود؛ بلکه این روزها به عنوان یک سرمایه‌گذاری مفید عمل می‌کند.

همچنین بیمه کردن اموال در برابر آتش‌سوزی، سیل و زلزله، می تواند، دغدغه ذهنی شما را در مورد حوادثی که در آن هیج نقشی نداشته‌اید یا نخواهید داشت، کاهش دهد؛ آن هم در روزهایی که زندگی همه ما پر از دغدغه‌های مختلف است.

چگونه بهترین بیمه را داشته باشیم؟

شاید خیلی از شما هنوز بیمه ندارید و یا فقط به بیمه‌های اجباری اکتفا کرده‌اید؛ اما این روزها روند پیشرفت مراکزی که در زمینه بیمه فعالیت می‌کنند و نحوه خدمات‌رسانی آنها و پوشش‌دهی کامل و متفاوتشان آنقدر بالا بوده که دانستن و خواندن درباره‌ آن خالی از لطف نیست.

رقابت بین شرکت‌های بیمه و نحوه خدمات‌رسانی آنها بسیار بالاست و به همین دلیل ممکن است در اولین مواجهه کمی سردرگم شوید یا نتوانید بیمه مناسب خودتان را پیدا کنید. البته شما کاملا حق دارید، چون شرکت‌های خصوصی زیادی به شرکت‌های قدیمی اضافه شده‌اند و همین موضوع هم انتخاب را دشوارتر کرده است؛ شرکت‌هایی که در تلاش هستند خدمات خود را هر روز به‌روزتر و متفاوت‌تر کنند و یا خدمات جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنند.

اما خبر خیلی مهم این است که در این سال‌ها چند شرکت‌ استارت‌آپی تأسیس شده‌اند که قرار است کار را برای همه آسان کنند؛ چون این شرکت‌ها به ارائه خدمات آنلاین و ایجاد یک فضای ساده برای دسترسی آسان شما به هرآنچه که در زمینه بیمه نیاز دارید، پرداخته‌اند. آن‌ هم در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، همه افراد در تلاش هستند تا برای حفظ سلامتی بسیاری از نیازهای خود را به صورت آنلاین برطرف کنند.

سایت‌های خرید آنلاین بیمه تا کنون فعالیت‌های موفقی داشتند و در تلاش‌اند تا خرید آنلاین بیمه را به بهترین شکل ممکن برای افراد فراهم کنند. به این نکته توجه داشته باشید که این شرکت‌ها خودشان شرکت بیمه نیستند؛ در واقع آنها تمامی شرکت‌های بیمه را دور هم جمع کرده‌اند و همه خدمات و پوشش‌ها و اطلاعات لازم را در مورد بیمه بر روی وب‌سایت خود قرار داده‌اند.

چگونه از سایت‌های خرید آنلاین بیمه مثل بیمیتو و ازکی استفاده کنیم؟

در زمان استفاده از سایت‌های خرید آنلاین بیمه، شما می‌توانید بعد از انتخاب بیمه‌ای که به آن نیاز دارید، لیست کامل قیمت‌ها و اطلاعات لازم در مورد آن را مشاهده کنید. البته ممکن است برای انتخاب بهترین بیمه بین چند شرکت بیمه تردید داشته باشید؛ اینجا همان جایی است که این سایت‌ها به شما کمک خواهند کرد.

در سایت‌های خرید آنلاین بیمه مثل «بیمیتو» و «ازکی» امکان مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف، قیمت‌ها و پوشش‌هایشان را خواهید داشت. حتی اگر این اطلاعات تردید شما را برطرف نکرد یا نتوانستید پاسخ سوال‌هایتان را پیدا کنید، به راحتی می‌توانید با پشتیبانی این شرکت‌ها تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و ۲۴ساعته آنها حتی در روزهای تعطیل استفاده کنید.

هدف از تشکیل این شرکت‌ها و سایت‌های آنها، کمک به شما برای یک انتخاب بهتر است. هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام شرکت بیمه را انتخاب کنید، مهم این است که بهترین بیمه بر اساس شرایط و نیازتان را پیدا کنید و از خرید خود احساس امنیت، آرامش و رضایت داشته باشید.

خرید آنلاین بیمه از ‌سایت‌های bimito.com و azki.com می‌تواند تجربه خوبی را برای شما رقم بزند. چون «بیمیتو» و «ازکی» شرکت‌های موفقی در این زمینه هستند که با تلاش و پیشرفت مداوم خود به دنبال آسایش و راحتی همه افراد هستند.

کد خبر 572772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار