دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: در خصوص طراحان و عاملان ترور شواهد مختلفی وجود دارد که صهیونیست‌ها نقش داشتند اما آیا صهیونیست‌ها به تنهایی و بدون همکاری مثلا سرویس آمریکا یا سرویس دیگری قادر بودند این کار را انجام بدهند قطعا قادر نبودند جزئیات این برای بخش های امنیتی ما مشخص شده اما تا تکمیل این تحقیقات ترجیح این است که ما خیلی جزئیاتی را اعلام نکنیم.

ترور خودرو محسن فخری زاده

 به گزارش همشهری ‌آنلاین، حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در  بخشی از گفتگوی تفصیلی با شبکه العالم درباره ترور شهید فخری زاده گفت: اگر از من بپرسید که چه کسانی پشت این قضیه قرار داشتند خب در داخل رژیم صهیونیستی برخی از مقامات اطلاعاتی رژیم جعلی اسرائیل ادعا کردند که ما در پشت این حادثه بودیم، نتانیاهو سعی کرد تکذیب بکند، نتانیاهو اساساٌ آدم ترسویی است و ضمن اینکه ادعاهایی را مطرح می کند اما جرات پذیرش مسئولیت را ندارد چون می داند که عواقبش را نمی تواند تحمل بکند. آن طوری که من الان می توانم بگویم این هست که آمران این ترور مشخص شدند برای جمهوری اسلامی ایران و قطعا پاسخ قاطعی خواهند گرفت.

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: عاملان اجرای این ترور که بخشی از آنها توسط دستگاه‌های امنیتی ما شناسایی و حتی دستگیر شده اند از عدالت فرار نخواهند کرد و حتما برخورد قوی پشیمان کننده ای با آنها خواهد شد، اما واقعیت این است که راجع به جزئیات این پروسه اطلاعاتی و امنیتی که وجود دارد برای برخورد با این شبکه من ترجیح می‌دهم متناسب با وضعیت پرونده و حساسیت هایی که وجود دارد دستگاه های ذیربط امنیتی که با اقتدار از امنیت جمهوری اسلامی ایران سالها دفاع کرده و می‌کنند در زمان مناسب خودش ان شاءالله اعلام خواهد شد.

امیر عبداللهیان افزود: اولا در خصوص طراحان ترور و عاملان ترور شواهد مختلفی وجود دارد که صهیونیست‌ها در این موضوع نقش داشتند اما آیا صهیونیست‌ها به تنهایی و بدون همکاری مثلا سرویس آمریکا یا سرویس دیگری قادر بودن این کار را انجام بدهند قطعا قادر به انجام این کار نبودند، جزئیات این برای بخش های امنیتی ما مشخص شده اما تا تکمیل این تحقیقات ترجیح این است که ما خیلی جزئیاتی را اعلام نکنیم و منتظر بمانیم که پیگیری های امنیتی به نتییجه برسد.

دستیار ویژه قالیباف ادامه داد: همانگونه که در ترور دانشمندان هسته‌ای ما بعدها روشن شد که صهیونیست ها نقش مهمی را داشتند ولی در حوزه اجرا از دیگر عوامل و دیگر امکانات و دیگر سرویس ها استفاده کردند برای اینکه بتوانند این نیت خبیث خودشان را پیش ببرند لا اقل می شود گفت که این شواهد و قرائن همچنان وجود دارد و برای بخش های امنیتی ما روشن است و شما در آینده ای نه چندان دور شاهد یک اقدام قاطع و یک پاسخ قاطع در حوزه آمران این ترور از سوی جمهوری اسلامی ایران خواهید بود.

بخش‌های دیگری از این گفتگو به شرح زیر است: 

* قطعا صهیونیست ها بدون همکاری با سرویس های اطلاعاتی دیگر نمی توانستند مرتکب ترور شهید فخری زاده شوند.

* قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تقریبا از حدود چهار ماه پیش در مجلس جدید شورای اسلامی کلیدخورد.

* قانون نه صرفا پاسخ به ترورشهید بلکه پاسخ به بد عهدی های کشورهای اروپایی و در پاسخ به تحریم های ظالمانه یک جانبه و به عنوان یک راه حل منطقی واصولی برای خارج کردن کشور از تحریم های بی انتها و تکراری ایالات متحده آمریکاست

* اختلاف نگاه ها به قانون اقدام، حکایت ازوجود چند صدایی و دموکراسی در ایران دارد.

* حتی در دوره اوباما ضمن اینکه برجام اجرا شد نقض برجام هم در موارد متنوعی در همان دوره کلید خورد.

* اینکه روی کارامدن بایدن به معنای بازگشت به یک دوره طلایی برجام و حل مشکلات ما با طرف های مقابل باشد در عرصه منطق سیاست خارجی ساده اندیشی و ساده انگاری است.

* بایدن نیامده صحبت از ضرورت ایجاد یک ائتلاف با اروپا و برخی از کشورها می کند و به صراحت می گوید که هدف ما از این ائتلاف پیگیری سیاست های مقابله ای با ایران، چین و روسیه است.

* بایدن از موضوعاتی فراتر از هسته ای صحبت می کند، از منطقه صحبت می کند، از موشک های دفاعی ایران صحبت می کند طبعا بایدن می خواهد همه موضوعات را روی میز مذاکره قرار بدهد.

* برای ما ملاک حرفه‌ای آشفته آمریکایی ها نیست، ملاک برای ما این است که رفتار آمریکا چگونه خواهد بود.

* بایدن و دمکرات ها باید بگویند آیا راهبردشان با ایران تداوم دشمنی است یا دوستی و همکاری مسالمت آمیز.

* ما برجام منطقه ای و برجام موشکی و غیره نخواهیم داشت.

* وزیر خارجه آلمان باید پاسخگو باشد که در قبال بی تعهدی و بی عهدی اشان در برجام در برابر مردم ایران چه کرده اند؟

* عربستان سعودی چنانچه مایل به گفتگوی دوجانبه باشد اهلا وسهلا، گفتگوی جدید برجامی علی القاعده درپیش نخواهد بود.

* اصلا وزیر خارجه بحرین در معادلات منطقه ای و جهانی جایگاهش کجاست که سر از تل آویو در می آورد؟ جایگاه او همان تل آویو است.

*آمریکایی ها با پیوندی که با صهیونیست ها دارند حتما از هر فرصتی برای تحقیر حاکمان عرب و عادی سازی بیشتر روابط استفاده می کنند.

*بی تردید مقامات فعلی حاکم در عربستان سعودی و عناصری از آل سلمان با صهیونیست ها ارتباط دارند.

* کماکان تنها راه حل نجات بخش برای یمن گفتگو و مذاکره و روش سیاسی است.

* انگلیس در 5 سال گذشته بیش از 6 میلیارد دلار سلاح به عربستان فروخته است.

*در 5 سال گذشته یک انفجار تروریستی در صنعا و شمال یمن که در اختیار انصارالله و متحدین هست رخ نداده اما جنوب یمن تبدیل به جولانگاه تروریست ها و جنگهای نیابتی شده است.

*ملک سلمان و محمد بن سلمان خسته شده اند و به دنبال این هستند که آبرومندانه از جنگ بیرون بروند اما بازیگران بین المللی که به دنبال فروش سلاح هستند به استمرار این جنگ نیاز دارند.

* سطح تصمیم گیری برای مساله یمن فراتر از امارات و حتی حاکمان عربستان سعودی است.

* حضورسفیر ایران به صنعا حاوی این این پیام آشکار است که ما در کنار دولت قانونی ومردم یمن هستیم و در عین حال علیه هیچ یمنی نیستیم.

*سفر فیصل المقداد به پاس قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه صورت گرفت.

* این سفر نشان داد که روابط دو کشور از اولویت برخوردار است و برای سوریه جمهوری اسلامی ایران یک شریک مهم و راهبردی در منطقه است

*من این را بارها از زبان آقای بشار اسد شنیدم که ایشان می گفت: خون مردم ایران و خون مردم سوریه در هم آمیخت.

کد خبر 571332

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha